Yeni öğrenciler için oryantasyon programı düzenlendi

Kırklareli Üniversitesi’nde eğitim görmeye başlayan öğrenciler için önceki gün saat 14.00’da “Üniversite Hayatına Hoş Geldiniz” başlıklı Kurumsal Oryantasyon Programı düzenlendi.

KIRKLARELİ 3.10.2023 10:58:00 0
Yeni öğrenciler için oryantasyon programı düzenlendi


Yeni kayıt yaptıran öğrencilerin Kırklareli Üniversitesi’ni daha iyi tanımaları, üniversitenin sunduğu imkânlardan daha iyi yararlanmaları ve kısa sürede üniversite hayatına uyum sağlamaları amacıyla gerçekleştirilen Kurumsal Oryantasyon Programı, YouTube platformu üzerinden canlı olarak yayınlandı.


“KENDİMİZİ YENİLİKÇİ VE GİRİŞİMCİ ÜNİVERSİTELER ARASINDA GÖRÜYORUZ”


Programda konuşan Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Şengörür, Kırklareli Üniversitesi’ni tercih ettikleri için öğrencilere teşekkür ederek “Araştırma, eğitim-öğretim, topluma katkı ve alt yapıda her yıl gelişme ve ilerlemeye devam ediyoruz. Bu gelişimimiz öğrencilerimizin tercihlerine de yansıyor. Her yıl öğrenci sayımız gittikçe artıyor. 

Nitekim toplam öğrenci sayısının 25 bin 895 olduğu bir Üniversiteyiz. Bu yıl gerçekleştirilen Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) yerleştirme sonuçlarına göre de Üniversitemiz yüzde 98.58 doluluk oranıyla Türkiye’nin en çok tercih edilen üniversiteleri arasında yerini aldı. Kendimizi Türkiye’nin yenilikçi ve girişimci üniversiteleri arasında görüyoruz” dedi. 


“ÖĞRENCİLERİMİZİN HER ZAMAN YANINDAYIZ”


Bulundukları sakin ve huzurlu şehir ile bütünleşen ve aynı zamanda gıda ihtisas hedefi olan bir üniversite olduklarını dile getiren Şengörür, “Biz, dünya standardında nitelikli ve ayrıcalıklı bir eğitimle öğrencilerimizi en iyi şekilde geleceğe hazırlamak için gayret gösteriyoruz. 

Öğrencilerimizin hedeflerine ve hayalini kurdukları geleceğe ilerlemeleri noktasında her zaman yanındayız. Öğrencilerimizin çok yönlü olarak gelişmesi için, ulusal ve uluslararası öğrenci değişim programları, çift ana dal ve yan dal programları, ortak seçmeli dersler programı, kariyer destek eğitimleri, sosyal sorumluluk projeleri, kariyer fuarı ve kariyer günleri programlarını yürütüyoruz” diye konuştu. 


ÜNİVERSİTENİN SUNDUĞU İMKANLAR ANLATILDI


Programda Rektör Şengörür’ün konuşmasının ardından; ‘Öğrencilik Hizmetleri’, ‘Uzaktan Eğitim Hizmetleri’, ‘Ulusal ve Uluslararası Öğrenci Değişim Programları’, ‘Sağlık, Kültür, Spor, Beslenme ve Burs Hizmetleri’, ‘Kariyer Destek Hizmetleri’, ‘Araştırma ve Kütüphane Hizmetleri’, ‘Sosyal Sorumluluk Projeleri’, ‘Engelsiz Üniversite Hizmetleri’ ve ‘Öğrenci Kulüpleri’ konularında sunumlar gerçekleştirilerek üniversitenin öğrencilere sunduğu imkanlar hakkında bilgiler verildi. 


Haber / İrem BANÇO