Yaban hayvanları için doğaya yiyecek ve su bırakıldı

Edirne’de jandarma ekipleri, yaban hayvanlarının beslenmesi amacıyla balya halinde saman ve su bıraktı.

EDİRNE 7.02.2024 16:39:00 0
Yaban hayvanları için doğaya yiyecek ve su bırakıldı

Edirne’de jandarma ekipleri, Lalapaşa kırsalında arazinin karla kaplı olması ve zorlu kış şartları dolayısıyla yiyecek bulmakta zorlanan yaban hayvanları için kırsal arazi bölgelerinin birçok farklı noktalarına yaban hayvanlarının beslenmesi amacıyla balya halinde saman ve su bıraktı. 

 

Edirne İl Jandarma Komutanlığı, sorumluluk bölgesinde çevre, doğa ve hayvanların korunmasına yönelik çalışmalarına devam ediyor. 

 

BİRÇOK FARKLI NOKTAYA BIRAKILDI 

 

Bu kapsamda Edirne İl Jandarma Komutanlığı Çevre, Doğa ve Hayvanları koruma Timi, Lalapaşa ilçesi kırsalında arazinin karla kaplı olması ve zorlu kış şartları dolayısıyla yiyecek bulmakta zorlanan yaban hayvanları için, kırsal arazi bölgelerinin birçok farklı noktalarına yaban hayvanlarının beslenmesi amaçlı balya halinde saman ve su bıraktı.

 

“FAALİYETLERİMİZ DEVAM EDECEK”

 

Edirne İl Jandarma Komutanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Tüm yaşayan canlıların ortak kullanımına sunulan dünyamızda daha yaşanabilir bir ortam sağlamak amacıyla çevre, doğa ve hayvanların korunmasına yönelik faaliyetlerimize, yine halkımızın desteği ile daha da güçlü ve kararlı bir şekilde aralıksız olarak devam edilecektir” denildi.

 

Haber / Buse AKIN