Vali Yıldırım'dan yarı yıl mesajı

2021-2022 eğitim öğretim yılının 1. dönemi bugün sona eriyor. Yarı yıl tatili dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, öğrencilerin aileleri  ve sevdikleriyle birlikte iyi
GÜNDEM 20.01.2022 15:14:00 0

Öğrencilere seslenen Vali Yıldırım, “Birinci dönemdeki emeklerinizin karşılığı olan karnelerinizi alıyorsunuz. Başarılı olan öğrencilerimizi, gayretleri sebebiyle tebrik ediyorum. Karnesinde notları arzu ettikleri gibi olmayan öğrencilerimizin de, üzülmemelerini tembih ediyorum. Karne, eğitim-öğretim ortamlarında bir dönem boyunca sergilediğiniz performansın geri bildirimidir. Zayıf ve güçlü yönlerinizin farkına varmanız ve bir dahaki dönemde eksikliklerinizi tamamlamanız için bir imkândır. Karnenizdeki notlar ne olursa olsun, kendinize olan inancınızı ve güveninizi kaybetmeyin. Azimli ve çalışkan olduğunuz takdirde başarılı olacağınızdan şüpheniz olmasın” dedi. 

 

“ÇOCUKLARIMIZ, BİZİM EN DEĞERLİ VARLIKLARIMIZDIR”

 

Mesajında velilere de seslenen Vali Yıldırım, “Çocuklarımız, bizim en değerli varlıklarımızdır. Çocuklarımızı sadece dönem veya yıl sonunda aldıkları notlarla değerlendirmeyiniz. Çocuklarımızın ikinci dönemde daha da başarılı olmaları, öğretmenleri ile iletişim içerisinde birlikte hareket edip, onlara vereceğiniz destekle mümkün olacaktır” ifadelerini kullandı. 

 

“ÇOCUKLARDA VAR OLAN MÜCEVHERLERİ ORTAYA ÇIKARTIYORSUNUZ”

 

Öğretmenlerin çocuklarda var olan mücevherleri ortaya çıkardığını ve hassasiyetle işlediğini belirten Yıldırım, “Çocuklarımızda var olan cevherleri ortaya çıkarıyor ve hassasiyetle işliyorsunuz. Memleketin her noktasında çocuklarımıza, gençlerimize Vatan ve Millet sevgisini aşılayan ve onları geleceğe hazırlayan sizlersiniz. Ülkemizin, ilimizin nice başarılar elde etmesinde sizin emeklerinizin, fedakarlıklarınızın payı çok büyüktür.  Ülkemizin, ilimizin geleceğinin inşası sürecinde, görevini özveri ile yerine getiren tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” dedi. 

 

“ALDIĞIMIZ TÜM TEDBİRLER SİZİN VE SEVDİKLERİNİZİN SAĞLIĞI İÇİN”

 

2. dönem başladığında öğrencilerden okulda ve okul dışında maske, sosyal mesafe, el hijyeni kurallarına azami ölçüde özen göstermelerini beklediklerini söyleyen Yıldırım, “Koronavirüsü tamamen etkisiz kılmamız için aşı olmanın yanında bu tedbirlere uymaya devam etmemiz gerekiyor.  Unutmayın, aldığımız tüm tedbirler sizin ve sevdiklerinizin sağlığı içindir. Bu vesileyle, tüm öğrenci ve öğretmenlerimizin yarıyıl tatilini kutluyor; sağlık, başarı ve mutluluklar diliyorum” ifadelerini kullandı.  

 

Haber / Gülveren ALTUNOĞLU