Süleymanpaşa – Şarköy arasındaki mesafe kısaldı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Süleymanpaşa’ya bağlı Ormanlı ile Şarköy’e bağlı Güzelköy (Melen) Mahalleleri arasında kalan 15 kilometrelik yolun yapım çalışmalarını tamamladı. Yolun açılış töreni, 13 Ekim Cuma günü yapılacak.

TEKİRDAĞ 10.10.2023 10:24:00 0
Süleymanpaşa – Şarköy arasındaki mesafe kısaldı

 

Fen İşleri Dairesi Başkanlığı Yol Proje ve Yapım Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından başlatılan çalışma sonucunda tamamlanan Ormanlı-Güzelköy Yolu’nun toplamda 15 kilometre uzunluğa ve 8 metre genişliğe sahip olduğunu kaydeden yetkililer, “Çalışmalar kapsamında bahse konu yolda, yol genişletme çalışmaları ile birlikte 28 bin metreküp alt temel, 26 bin metreküp temel, 3 bin 200 metreküp agrega, 205 ton astar ve 205 ton bitüm kullanıldı” bilgisini verdi.

 

“HEM YAKITTAN HEM ZAMANDAN TASARRUF EDECEKLER”

 

 

Süleymanpaşa ve Şarköy ilçeleri arasındaki mesafeyi büyük oranda kısaltan ve vatandaşlara hem yakıttan hem de zamandan tasarruf ettirecek olan yolun yaklaşık 25 milyon TL maliyetle tamamlandığını kaydeden Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak il genelinde yol yapım ve onarım çalışmalarına büyük önem veriyoruz.

Bu kapsamda Süleymanpaşa ilçemize bağlı Ormanlı Mahallemiz ile Şarköy ilçemize bağlı Güzelköy Mahallemiz arasında bulunan 15 kilometrelik bağlantı yolunda Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekiplerimizce sürdürülen yol yapım çalışmalarımızı tamamladık. Yaptığımız bu çalışmayla Süleymanpaşa ile Şarköy ilçelerimizin arasındaki mesafeyi büyük oranda kısalttık.

Yapımını tamamladığımız bağlantı yolunu kullanan vatandaşlarımız, mavi ve yeşili buluşturan eşsiz bir manzara eşliğinde Süleymanpaşa ve Şarköy ilçelerimiz arasında ulaşımlarını daha kısa sürede hem yakıttan hem de zamandan tasarruf ederek sağlayabileceklerdir” dedi.

 

Haber / Baştuğ Alperen KARDEŞ