Ormanlı-Güzelköy Yolu hizmete açıldı

Yapımı tamamlanan alternatif güzergâh, Süleymanpaşa ilçesine bağlı Ormanlı ile Şarköy ilçesine bağlı Güzelköy (Melen) mahallelerini birbirine bağlayan 15 kilometrelik yol düzenlenen törenle hizmete açıldı.

TEKİRDAĞ 13.10.2023 17:37:00 0
Ormanlı-Güzelköy Yolu hizmete açıldı

 

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan alternatif güzergâh, Süleymanpaşa ilçesine bağlı Ormanlı ile Şarköy ilçesine bağlı Güzelköy (Melen) mahallelerini birbirine bağlayan 15 kilometrelik yol düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Açılışta Tekirdağ büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı ve Fen İşleri Dairesi Başkanı Metin Pakdil’in yolla ilgili yaptıkları bilgilendirmenin ardından konuşan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, yolun tamamlanması ile birlikte Süleymanpaşa ve Şarköy ilçeleri arasındaki mesafenin önemli oranda azalacağını belirtti. 


“EN ÖNEMLİ GÖSTERGELERİNDEN BİRİ YOL”

 


Modern kentlerinden en önemli göstergelerinden birinin yol olduğunu dile getiren Albayrak,  “Bu doğrultuda kırsal mahallelerimizin yollarında Tekirdağ tarihinde görülmemiş boyutta gerçekleştirdiğimiz yol yatırımlarımıza da devam ediyoruz. Süleymanpaşa ilçemizin Ormanlı Mahallesi’nden Şarköy ilçemizin Güzelköy Mahallesi’ne inen yolda çalışmalarımızı tamamladık ve Tekirdağ ve Şarköy'ün kaderini değiştirecek tarihi bir proje olan Ormanlı-Güzelköy Yolu’nu bugün itibariyle hizmete açıyor olmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. 

8 metre genişliğe sahip 15 kilometrelik bu yol Süleymanpaşa ve Şarköy ilçelerimiz arasındaki mesafeyi önemli ölçüde kısaltmıştır. Bu alternatif güzergâhı kullanan vatandaşlarımız güvenli ve konforlu bir ortamda ulaşımlarını sağlarken, Ormanlı-Güzelköy’ün eşsiz doğasıyla buluşmanın huzurunu yaşayacak” dedi. 


MALİYETİ 24 MİLYON 940 BİN TL


Bu yolla birlikte Şarköy’e giden yolun ciddi anlamda kısalacağını ve bu bölgeye bir canlılık ve hareketlilik kazandıracağını dile getiren Albayrak, “Vatandaşlarımız hem yakıttan hem de zamandan tasarruf sağlayacak. Yol çalışmaları ile birlikte bu güzergâhta çeşitli menfez ve heyelan önleme çalışmalarımızı da gerçekleştirdik. 24 milyon 940 bin 800 TL’lik bu tarihi projemizin tüm vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Çalışmalarda üstün gayret gösteren Fen İşleri Dairesi ekiplerimize de teşekkür ediyorum” diye konuştu. 


ALBAYRAK YOLU TEST ETTİ

 


Tekirdağ Milletvekili Nurten Yontar ile Ormanlı Mahallesi Muhtarı Şahin Esen ve Güzelköy Mahallesi Muhtarı Mehmet Deniz de yolun yapımından dolayı Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ederken, yolun  hayırlı olmasını temenni etti. Hem Ormanlı Mahallesi’nde hem de Güzelköy Mahallesinde gerçekleştirilen açılış törenleri ile birlikte Ormanlı-Güzelköy yolu hizmete açıldı. 

Başkan Albayrak, açılışın ardından beraberindeki heyet ile birlikte güzergâhta yolculuk yaparak yolu test etti. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığınca yürütülen Ormanlı-Güzelköy yol çalışmalarında 28 bin metreküp alt temel, 26 bin metreküp temel, 3 bin 200 metreküp agrega, 205 ton astar malzemesi ve 205 ton bitüm kullanıldığı belirtildi. 


Haber / Ebru CÜNİ