MHP Edirne İl Başkanı Emre Tokluoğlu oldu

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Edirne 14. Olağan İl Kongresi’nde İl Başkanlığı’na Emre Tokluoğlu seçildi.

EDİRNE 9.10.2023 11:56:00 0
MHP Edirne İl Başkanı Emre Tokluoğlu oldu

 

Tokluoğlu, “Kongremiz sonucunda tek kazanan davamızdır. Yaratmış olduğumuz bu birlik ve beraberlik, yarından itibaren başlayacak çalışmalarımızda kendini gösterecektir” dedi. 

Edirne’deki bir düğün salonunda düzenlenen kongreye; MHP Kilis Milletvekili Mustafa Demir, MHP Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Havsa Belediye Başkanı Aydın Balkan, MHP MYK Üyesi Yavuz Tellioğlu, AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Engin Makak, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve partililer katıldı.


“ÇARE CUMHUR İTTİFAKI”

 


Kongre, Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. MHP Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek'in divan başkanlığını yaptığı kongrede, mali rapor ve faaliyet raporu okundu. Daha sonra konuşan MHP Kilis Milletvekili Mustafa Demir, yerel seçimlerden başarıyla çıkmak için çalıştıklarını söyledi. 

Demir, “Merkezden yerele istikrarı bozmadan Türk milletiyle gönül birliği yaptık. İstikrar ve hizmet için 31 Mart 2024'te, zilletin kalan izlerini de silmek için çalışma azmindeyiz. Yönetimde istikrar, daha güçlü istikbal için çare Cumhur İttifakı'dır" ifadelerini kullandı. 


“MAHCUP ETMEYECEĞİZ”

 


Tek listeyle seçime gidilen kongrede başkanlığa Emre Tokluoğlu seçildi. Partisinin başarısı için mücadele edeceğini kaydeden Tokluoğlu, “Kongremiz sonucunda tek kazanan davamızdır. Yaratmış olduğumuz bu birlik ve beraberlik, yarından itibaren başlayacak çalışmalarımızda kendini gösterecektir. 

Allah'a hamdolsun ki, bize inananları, sırtını bize yaslayanları, hak ve adalet davalarında bize umut bağlayanları, sahipsizleri, mağdurları ve kimsesizleri mahcup etmeyeceğiz” dedi.

 


AA