Kırsal mahallelerde toplu taşıma hizmeti başladı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Şarköy’ün kırsal mahalleleri için toplu taşıma hizmetini başlattı.

TEKİRDAĞ 3.11.2023 15:11:00 0
Kırsal mahallelerde toplu taşıma hizmeti başladı

 

Başkan Kadir Albayrak, “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak toplu taşımanın önemini biliyor ve vatandaşlarımıza kaliteli ve güvenli bir toplu ulaşım hizmeti vermek için önemli çalışmalar yapıyoruz” dedi.

Sabahın erken saatlerinde Şarköy’e giden Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, TEKULAŞ’a bağlı 50-51-52-53 No’lu hatlarda çalışacak şoförleri ilk görevlerine uğurladı.

 

“ÖNEMLİ BİR İHTİYACI DAHA KARŞILADIK”

 

Toplu taşıma araçlarının her hafta cuma günü Şarköy’ün kırsal mahallelerinde vatandaşların hizmetinde olacağını kaydeden Başkan Albayrak, “Vatandaşlarımız hatlarla ilgili saat, güzergâh ve tarife bilgilerine www.tekulas.com.tr internet adresinden ulaşabilirler. 

Ulaşım alanında yenilikçi ve sürdürülebilir projelerle Tekirdağ’da ilkleri gerçekleştirmeye, çağın getirdiği teknolojik imkânları, insanların günlük hayatını kolaylaştıracak ve ulaşımda artı bir değer katacak şekilde hizmete yönlendirmeye devam ediyoruz. 

Hayrabolu ve Süleymanpaşa’nın ardından şimdi de Şarköy’ün kırsal mahallelerine yönelik toplu taşıma hizmeti ile birlikte bu güzergâhta önemli bir ihtiyacı daha karşıladık” dedi.

 

“TOPLU TAŞIMANIN ÖNEMİNİ BİLİYORUZ”

 

 

Başkan Albayrak, “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak toplu taşımanın önemini biliyor ve vatandaşlarımıza kaliteli ve güvenli bir toplu ulaşım hizmeti vermek için önemli çalışmalar yapıyoruz. Bu kapsamda Şarköy ilçemizin kırsal mahallelerinde faaliyet gösterecek hatlarımızı da vatandaşlarımızın hizmetine sunuyoruz. 

Kırsal mahallelerde hizmet verecek olan hatlarımızın halkımız için hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

 

Haber / Menşure KARDEŞ