Kırklareli Belediyesi'ne ait ofis kundaklandı

Kırklareli Belediyesi'ne ait şirket binasının giriş katındaki ofiste çıkan yangın, itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü. İncelemede, bir şüphelinin camları kırıp ofisi ateşe verdiği tespit edildi.

GÜNDEM 11.02.2024 14:44:00 0
Kırklareli Belediyesi

 

Kırklareli Belediyesi'ne ait personel, organizasyon ve tanıtım işlerinin yürütüldüğü Karakaş Mahallesi Zincirlikuyu Caddesi'ndeki şirket binasının giriş katındaki ofiste, gece saatlerinde yangın çıktı. İhbarla bölgeye ekipler sevk edildi. 


YANICI MADDE İLE OFİSİ ATEŞE VERDİ


Ekipler alevleri söndürürken; incelemede, Ü.T.'nin camları kırıp, yanıcı madde ile ofisi ateşe verdiği tespit edildi. Şüpheli polis ekiplerince yakalanırken, olay yerine gelen Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu açıklama yaptı.

 


“HİÇBİR ÇALIŞANIMIZ BU SALDIRIDAN ZARAR GÖRMEDİ”


Kesimoğlu, “Gece yarısı saat 00.30 sıralarında belediyemiz bünyesinde ana bina haricinde çalışan bir ofisimiz (reklam ve baskı merkezimizin de içinde olduğu) kundaklanmak istendi. Olaya anında itfaiyemiz ve polisimiz müdahale ederek hem yangın söndürüldü hem de saldırgan bir kişi yakalandı. Olayla ilgilenen ve hemen yanımıza gelen başta Sayın Valimiz Birol Ekici ve İl Emniyet Müdürümüz Sinan Çamuroğlu olmak üzere tüm ekiplerimize teşekkür ediyorum.

 

 Şükürler olsun ki hiçbir çalışanımız bu saldırıdan zarar görmedi. Ortamı germek isteyen, bir yerlere saldırılar başlatan kim varsa ona da onun hedefine de lanet olsun. Biz sonuna kadar sakin kalmaya, itidalli davranmaya ve etrafımızı sağduyuya çağırmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. 


Haber / Buse AKIN