Gençlik Korosu’na Ritmik Uyum Ödülü

Trakya Üniversitesi öğrencilerinden oluşan Balkan Çok Sesli Gençlik Korosu, İzmir’de düzenlenen Çok Sesli Korolar Festivali’nde sahne aldı.
GÜNDEM 25.05.2022 17:23:00 0

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Polifonik Korolar Derneği iş birliğiyle bu yıl ilk kez ‘İzmir Yine Çok Renk Çok Ses Çok Nefes’ sloganıyla İzmir Çok Sesli Korolar Festivali düzenlendi. Renkli görüntülere sahne olan festival; Edirne, Ankara, İstanbul, Kahramanmaraş gibi kentlerin yer aldığı, okullar, dernekler ve belediyeler tarafından kurulan 75 farklı koroyu ve 2 bin 600 koristi İzmir’de buluşturdu. Koristler, ücretsiz salon konserlerinin yanı sıra Alsancak Vapur İskelesi önü, Kıbrıs Şehitleri Caddesi, Tarihi Asansör gibi alanlarda sokak konserleriyle müzikseverlere âdeta bir müzik şöleni yaşattı.

24 ÖĞRENCİ KATILDI

İzmir’i bir kültür sanat kenti haline getirme vizyonu doğrultusunda düzenlenen festivalde Trakya Üniversitesi Balkan Çok Sesli Gençlik Korosu’nun performansı, İzmirli müzikseverler tarafından beğeniyle izlendi. Sanatseverlerin ilgi gösterdiği konser, dinleyicilerin isteği üzerine bir süre daha uzatıldı. Konser sonunda ayrıca Festival Düzenleme Kurulu tarafından Trakya Üniversitesi Balkan Çok Sesli Gençlik Korosu, ‘Ritmik Beraberlik ve Ritmik Uyum Ödülü’ne layık görüldü. İzmir’de düzenlenen etkinliğe, Balkan Çok Sesli Gençlik Korosu Akademik Danışmanı ve Koro Şefi Öğr. Gör. Zübeyde Omurtay’ın yanı sıra çoğunluğunu Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı öğrencilerinin oluşturduğu Üniversitenin Balkan Çok Sesli Gençlik Korosu ekibinden 24 öğrenci katıldı.

 

“GURUR DUYUYORUZ”

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, öğrencilerin başarılarıyla gurur duyduklarını belirterek, “Öğrencilerin göstermiş olduğu başarının ardında başta olumlu eğitim ortamının oluşturulmasına katkı sunan Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sevinç Sakarya Maden ile başarıda emeği geçen Öğr. Gör. Zübeyde Omurtak Hocamızı ve çok kıymetli öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dilerim” ifadelerini kullandı.

Haber / Furkan DURAN