Gelecek Partisi’nin Muratlı Belediye Başkan Adayını açıkladı

Gelecek Partisi Tekirdağ 2. Olağan İl Kongresi Cumartesi günü Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun katılımıyla yapıldı.

TEKİRDAĞ 26.11.2023 17:20:00 0
Gelecek Partisi’nin Muratlı Belediye Başkan Adayını açıkladı

 

Mevcut il başkanı Recep Nişancı’nın güven tazelediği kongrede Ahmet Davutoğlu, yaklaşan yerel seçimlerde Gelecek Partisi’nin Muratlı Belediye Başkan adayını Kerem Demir olarak açıkladı.

Kongreye Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Gelecek Partisi TBMM Grup Başkan Vekili İsa Mesih Şahin, Gelecek Partisi İstanbul Milletvekili Selim Temurci, Gelecek Partisi İstanbul Milletvekili Doğan Demir, Saadet Partisi Bursa Milletvekili Mehmet Atmaca, Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekili Nurten Yontar, Gelecek Partisi Marmara Bölge Koordinatörü Cemal Eğin, Gelecek Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Ahmet Akçay,  çevre illerin il başkanları, ilçe başkanları, il ve ilçe teşkilatları, partililer ve vatandaşlar katıldı. 

Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi’nde yapılan kongrede, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından katılımcılara hitap eden Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, “Bizim haklıyla haksız, zalimle mazlum, işgalciyle işgal edilen arasında tercih yapma hakkımız yoktur. 

Kültürümüz de, tarihimiz de, bilincimiz de derki mazlumların yanındayız, zalimin karşısındayız. Haklının yanındayız, haksızın karşısındayız. Bu toprakların yerli halklarının yanındayız, bu toprakları işgal eden emperyalistlerin karşısındayız. 

Cumhuriyetimiz de bunu söyler, Osmanlımız da bunu söyler, Selçuklumuz da. Haçlı seferlerinde Kudüs için Anadolu topraklarını kalkan kılmış Selçukluların torunu olarak söylüyorum. Burada da safımız bellidir” diye konuştu. 


“BU ARTIK İNSANLIK MESELESİDİR”

 


Davutoğlu, “Gazze’li kadınların, çocukların yanındayız, onları acımasızca katleden katillerin karşısındayız. Bütün Dünya’yı ilk günden itibaren bu mücadeleye çağırıyoruz, bundan sonra da bu mücadeleye çağıracağız. Tüm kadınlarımızın da bugün seslerini yükseltip Gazze’li kadınlar için hem dua etmek, hem de onlar adına tüm insanlığa çağrıda bulunmak görevi vardır.

Beni ümitlendiren nedir biliyor musunuz? Amerikan yönetimi, ateşkes için erken deyip daha çok kadın, daha çok çocuğun öldürülmesine yeşil ışık yakıyor. Ama Beyaz Saray karşısında yüzbinlerce insan, her ırktan her dinden insan, Amerika’yı protesto ediyor, bu politikayı ve İsrail’i protesto ediyor. 

İngiliz Başbakanı İsrail’e gidip, İsrail’in yanında ve Filistin’in karşısında yer alıyor ve İngiliz İçişleri bakanı Filistin bayrağını dalgalandırmayı terör gibi görüyor. Ama bir günde Londra’da 300 bin kişi toplandı Londra sokaklarında. 

Kanada’da, Brezilya’da, Şili’de Avusturalya’da, Japonya’da her yerde Filistin bir sembol haline geldi. Bu mesele Müslüman, Yahudi meselesi değildir. Yahudiler hiçbir zaman, İslam Dünyasında, İslam coğrafyasında gettolarda yaşamadı. Biz de bu meseleyi bir Müslüman, Yahudi meselesi olarak görmeyiz. Bu mesele Arap, İsrailli meselesi de değildir. Bu mesele artık insanlık meselesidir” dedi. 


GÜVEN TAZELEDİ


Kongrede güven tazeleyen Recep Nişancı yeniden Gelecek Partisi İl Başkanlığına seçildi. Ahmet Davutoğlu, yaklaşan yerel seçimlerde Gelecek Partisi’nin Muratlı Belediye Başkan adayını Kerem Demir olarak açıkladı. 


Haber / İrem BANÇO