Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl 51'ncisi düzenlenecek olan Uluslararası Tekirdağ Kiraz Festivali'nin kesin programı belli oldu.
10-14 Haziran tarihileri arasında 5 gün boyunca sürecek festivalde çeşitli etkinliklerin yanı sıra yerel sanatçılar ile Kibariye, Mabel Matiz, Model sahne alacak.
51. ULUSLARARASI TEKİRDAĞ KİRAZ FESTİVALİ PROGRAMI ŞÖYLE
1.GÜN 10 HAZİRAN 2015 ÇARŞAMBA
10.00- Valilik Ziyareti - Tekirdağ Valiliği
10.30-Büyükşehir Belediye Ziyareti - Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
11.00- Kaymakamlık Ziyareti - Süleymanpaşa Kaymakamlığı
12.00 -Festival Açılışı- Naip Mahallesi (Açılış Konuşması - Halk Oyunları Gösterisi ve Ritm Show)
13.00-Kiraz Yarışması ve Ödül Töreni - Naip Mahallesi
17.00-Festival Korteji - Endüstri Meslek Lisesi
18.00-Açılış Töreni - Atatürk Anıtı / Valilik Önü (Çelenk Sunma - Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın Konuşması - Güvercinlerin Uçurulması)
18.15-Festival Ateşinin Yakılması ve İkram - Üç Kemaller Parkı (Tuğlalı Park)
18.30-Bando Gösterisi - Üç Kemaller Parkı (Tuğlalı Park)
19.30-Panel (Sinema, İktidar ve Özgürlük) - Sahil Kültür Çadırı (Zahit Atam (Sinema Tarihçisi) - Atalay Taşdiken (Yönetmen) - Serpil Seçkin (Avukat) - Fırat Tanış (Sinema Oyuncusu)
21.30 Kibariye Konseri - Sahil Konser Alanı
2. GÜN 11 HAZİRAN 2015 PERŞEMBE
10.00-Tenis Turnuvası - Süleymanpaşa Belediyesi Gençlik Merkezi
13.00-Halk Oyunları/Animasyon Gösterileri - Değirmenaltı Mahallesi - Çınarlı Mahallesi (Tepe) - Barbaros Mahallesi
14.00-Kum Mozaik Resim Sergisi (Önder ÖZTEKE) - Sahil Kültür Çadırı
14.30-Yerel Yazarlar Söyleşi İmza Günü - Sahil Kültür Çadırı (Öksel Demir - Hasan Akarsu - Münir Satkın - Celal Çalık)
17.00-Genç Yetenekler Konseri - Üç Kemaller Parkı (Tuğlalı Park)
17.00-Altın Kiraz Halk Oyunları Yarışması - Sahil Amfi Tiyatro
17.30-Şiir ve Müzik Dinletisi - Sahil Kültür Çadırı (Ataol Behramoğlu - Haluk Çetin
21.30-Mabel Matiz Konseri - Sahil Konser Alanı
3. GÜN 12 HAZİRAN 2015 CUMA
13.MACAR GÜNÜ
11.00-Farago Tablosunun Açılış Töreni ve Macar Dans Grubu Gösterisi - Rakoczi Müzesi
12.05-Çelenk Sunma Töreni - Barış ve Özgürlük Parkı
12.20-Çelenk Sunma Töreni - Mikes Kelemen Parkı
14.15-13. Macar Günü Etkinlikleri (Çelenk Sunma) - İbrahim Müteferrika Anıt Parkı
14.30-Macar Dans Grubu Gösterisi - İbrahim Müteferrika Anıt Parkı
14.45-Konser (Trakya Akademi Oda Orkestrası) - İbrahim Müteferrika Anıt Parkı
14.45-Sergi (NKÜ Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fak.) - İbrahim Müteferrika Anıt Parkı
15.30-Macar Szellö Dans Grubu Gösterisi - Sahil Konser Alanı
16.30-“Made in Hungary (Macar Yaratıcılığı ve Başarıları” Sergi Açılışı) - Sahil Dolgu Alanı
17.00-Tiyatro - (Ephraim Kishon’un “Alo!.. Karımla Evleniyorum” Tiyatro Oyunu (1 Perde) - Yılmaz İçöz Sahnesi (BKM)
12.00-Tavla Turnuvası - Namık Kemal Evi Aralığı14.30 Yerel Yazarlar Söyleşi ve İmza Günü (M. Ali Işıkgör - Mine Engin Tekay - M. Zeki Varan - Aytaç Oy - Yaşar Ergene - Poyraz Ülger - Namigar Başbuğoğlu - Yıldız Toksöz) Sahil Kültür Çadırı
17.00-Genç Yetenekler Konseri - Üç Kemaller Parkı (Tuğlalı Park)
17.00-Kiraz Güzeli Yarışması - Sahil Konser Alanı
17.30-Kitap Tanıtımı, Söyleşi ve İmza Günü (Yılmaz Odabaşı) Sahil Kültür Çadırı
18.30-Kiraz Güzeli Yarışması Ödül Töreni - Sahil Konser Alanı
20.00-Balkan İzleri Konseri - Sahil Konser Alanı
4.GÜN 13 HAZİRAN 2015 CUMARTESİ
13.30-Tavla Turnuvası Ödül Töreni - Süleymanpaşa Tarihi Belediye Binası
14.00-Fotoğraf Sergisi (TEFSAD) - Sahil Kültür Çadırı
14.30-Yerel Yazarlar Söyleşi ve İmza Günü (Şükrü Işık - Şerif Baysalan - Sezai Gençsöz - Mümin Dikduran - Emine Sonal - Nuran Sevim) - Sahil Kültür Çadırı
15.00-Şiir Dinletisi (Şiir İkindileri Grubu) - Namık Kemal Evi Bahçesi
17.00 Konser (Yerel Sanatçılar) (Romanturka - Salih Demirci - Tarkan Güvenç - Yılmaz Cumur - Murat Günay - Erkan Özkan - Hüseyin Aldırmaz) - Sahil Konser Alanı
17.30-Kitap Tanıtımı Söyleşi ve İmza Günü (İhsan Eliaçık) - Sahil Kültür Çadırı
20.00- Konser (Yerel) (Emine Özata - Grup Sis - Grup Üstü Kalsın) - Sahil Konser Alanı
5. GÜN 14 HAZİRAN 2015 PAZAR
12.00-Tenis Turnuvası Ödül Töreni - Süleymanpaşa Belediyesi Gençlik Merkezi
12.30-Trap Turnuvası - Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Atış Poligonu
14.00-Gravür Sergisi (Prof. Dr. Melihat Tüzün) - Sahil Kültür Çadırı
14.30-Yerel Yazarlar Söyleşi ve İmza Günü (Ömer Harmankal - Yaşar Sevinç - Hüseyin Güler - Leyla Demirli - Sevgi Yavuz - Hikmet Selim) - Sahil Kültür Çadırı
15.00-Şiir ve Müzik Dinletisi (Tekirdağ Kültür Sanat Derneği) - Sahil Kültür Çadırı
18.30-Trap Turnuvası Ödül Töreni - Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Atış Poligonu
21.30-Balıkçı Motorları Fener Alayı - Liman/Festival Konser alanı
21.30-Model Konseri - Sahil Konser Alanı
Marmara Haber