Edirne’de Bir Kahvenizi İçeriz projesi başladı

Edirne Valiliği himayesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan Bir Kahvenizi İçeriz projesi kapsamında il genelinde 55 bin öğrencin ailesini kapsayacak olan ev ziyaretlerine başlandı.

EDİRNE 8.10.2023 12:14:00 0
Edirne’de Bir Kahvenizi İçeriz projesi başladı


Öğrencilerin başarısı için tüm kurumların seferber olduğunu belirten Vali Yunus Sezer, “Bizler kıymetli yavrularımızın başarısı için elimizden gelen tüm gayreti, tüm desteği, tüm kapasitemizi kullanarak ortaya koyacağız. Tabi bu çalışmaları hayata geçirirken en büyük destekçilerimiz sevgili öğretmenlerimiz ve kıymetli ailelerimiz olacak. Başarıyı; hep birlikte, gönül birlikteliği ile çalışırsak yakalayacağımızı biliyoruz. Bizler çok büyük bir aileyiz. Sevgili yavrularımız için istiyoruz ki; tüm kurumlarımız en üst seviyede katkı sunsun, onlara her türlü desteği birlikte verelim. Unutmayalım, en kıymetli yatırım, geleceğimiz olan çocuklarımız için yapacağımız çalışmalardır, onların mutluluğu, onların başarısıdır” ifadelerini kullandı.


OKUL – AİLE İŞ BİRLİĞİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ HEDEFLENİYOR

 


Bir Kahvenizi İçeriz projesi kapsamında yapılan ev ziyaretleriyle; eğitiminde başarıyı arttırmak için ebeveynlerin yardımının ve desteğinin alınması, okul ve aile iş birliğinin güçlendirilmesi, öğrencilerin sosyal, kültürel, sportif becerilerinin geliştirilmesi, desteklenmesi, iş birliğinin geliştirilmesi, öğrencilerin ev ortamlarında gözlemlenerek daha yakından tanınması, okul-aile arasında eğitsel birliktelik sağlanması, öğrencilerin okullarına olan aidiyet duygularının geliştirilmesi amaçlanıyor.


ZİYARETLER BAŞLADI 

 


Proje kapsamında vali yardımcıları, kaymakamlar, kamu kurum müdürleri, il genelindeki üst düzey yöneticiler, okul müdürleri ve öğretmenler ile birlikte öğrencilerin ailelerine ziyaretler gerçekleştiriliyor. Önümüzdeki günlerde ziyaretlere devam edilecek.


Haber / Buse AKIN