Edirne polisinden kan bağışına destek

Türk Kızılay ve Edirne İl Emniyet Müdürlüğü iş birliğinde Lösemili Çocuklar Haftası dolayısıyla kan ve kök hücre bağışı kampanyası düzenlendi. Tansiyon ve insülin testleri yapılan personeller daha sonra kan verdi.

EDİRNE 9.11.2023 10:33:00 0
Edirne polisinden kan bağışına destek


İl Emniyet Müdürlüğü içerisinde kurulan stantlarda emniyet personelleri kan bağışı öncesi form doldurdu. Edirne Emniyet Müdürü Onur Karaburun da Kızılay Kan Bağış Noktasını gezerek, görevlilerden bilgi aldı.


“YERİ DOLDURULAMAYAN BİR İHTİYAÇ”

 


Bilgilendirme formunu dolduran Karaburun, daha sonra Kızılay'a kan bağışında bulundu. Kanın devamlı bir ihtiyaç olduğunu kaydeden Karaburun, “Kan devamlı bir ihtiyaç ve bağışın dışında başka hiçbir şekilde yeri doldurulamayan bir ihtiyaç. Bizde Edirne Emniyet teşkilatı olarak, kanımızla, canımızla, kök hücremizle ve 24 saat mesaimizle halkımızın hizmetindeyiz.

Kan bağışında bulunarak destek veren tüm personelimize teşekkür ederim” ifadelerini kullandı. Edirne Kızılay ekip doktoru Erhan Aksoy da LÖSEV farkındalık haftası kapsamında emniyet personellerin kan bağışının yanı sıra kök hücre bağışında da bulunduğunu belirtti. Kan bağışının önemine dikkat çeken Aksoy, tüm vatandaşları kan bağışında bulunmaya davet etti.


Haber / Erdal AYDIN