Denetim yapan polise ateş açtı

Çorlu'da denetim sırasında 1 kişi polislere ateş açtı. Polisin olaydan sonra düzenlediği operasyonlarda Ersin K., ile polislere ateş açtığı belirlenen yeğeni Umut K., yakalandı.
GÜNDEM 1.10.2018 15:25:00 0

Trafik polisleri, Çorlu Omurtak Caddesi üzerinde Atatürk Meydanı çevresinde yaptıkları denetim sırasında Ersin K.'nin kullandığı 34 GFG 40 plakalı otomobili durdurdu.

 

TAKVİYE EKİP İSTEDİLER

Polisin evrakları istemesi üzerine sürücü Ersin K., aracı emanet aldığını ve evrakları olmadığını söyledi. Yapılan kontrolünde Ersin K.’nin100 promil alkollü olduğu ortaya çıktı. Trafik ekipleri aracı otoparka çekileceğini söylemesi üzerine Ersin K., "Aracın sahibi cezaevinde, aracı alamazsanız" diyerek cep telefonu ile görüşme yaptıktan sonra olay yerine 7-8 kişilik grup geldi. Grup, 'Ehliyetli sürücü getirdik. Aracı teslim edin' diye direnince polisler takviye ekip istedi.

 

AMCA-YEĞEN TUTUKLANDI

Takviye polis ekiplerinin geldiği sırada uzaklaşan grup içinden bir kişi polislere üzerinde taşıdığı ruhsatsız tabanca ile 2 el ateş açtı. Polisin olaydan sonra düzenlediği operasyonlarda alkollü araç kullanan Ersin K., ile polislere ateş açtığı belirlenen yeğeni Umut K., yakalandı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Ersin K. ile Umut K., tutuklandı.

 

Haber / Gülveren ALTUNOĞLU