Can dostlara temel itaat eğitimleri veriliyor

Lüleburgaz Belediyesi, Trakya'da ilk, Türkiye'de sayılı olan bir uygulamaya imza atarak Geçici Hayvan Bakımevi'ndeki can dostlara temel itaat eğitimleri vermeye başladı.

KIRKLARELİ 9.01.2024 16:05:00 0
Can dostlara temel itaat eğitimleri veriliyor

Can dostların yaşamış oldukları travmatik durumlardan kaynaklanan bazı davranış bozukluklarının giderildiği bu uygulama sayesinde sahiplendirilecek köpek ve köpek sahibi arasında güçlü bir iletişim sağlanması amaçlanıyor.

 

TRAVMATİK DURUMLARI DAHA KOLAY ATLATIYORLAR

 

Can dostlara temel itaat eğitimlerini veren Lüleburgaz Belediyesi Geçici Hayvan Bakım Evi personeli İlknur Kurşun; “Burada sokaktaki hayvanlarımızı rehabilite ediyoruz. Dışarıda yaşamış oldukları travmatik durumları, davranışlarındaki tedirginlikleri burada gözlemleyerek daha steril ve stressiz bir ortam sağlayarak ve tekrar doğadaki yaşamlarına hem insanlara ve diğer canlılara zarar vermeyecek şekilde hem de kendileri zarar görmeyecek şekilde özgüvenlerini artırarak ve doğadaki yaşam standartlarını iyi bir kaliteye getirerek itaat eğitimlerini veriyoruz. Yine, genel sosyalizasyon eğitimleri veriyoruz. Eğitim süremiz boyunca köpeğimizi gözlemliyoruz, nelerden hoşlanıyor, neleri sevmiyor çünkü onlar da bir canlı, onların da bizlerden beklentileri var. Bu süre içerisinde onların da beklentilerini karşılayarak doğadaki hayatlarına daha sağlıklı, daha kontrollü dönmesi için çalışmalar yapıyoruz” dedi. 

 

Haber / Menşure KARDEŞ