Başkan Uzunlar’dan Kriz Merkezi’ne ziyaret

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Hüseyin Uzunlar, Kriz Merkezi’ni ziyaret ederek çalışmalar hakkında personelden bilgi aldı.

TEKİRDAĞ 28.09.2023 13:47:00 0
Başkan Uzunlar’dan Kriz Merkezi’ne ziyaret

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hayata geçirilen Kriz Merkezi, Deprem Arama Kurtarma ve K9 Köpek Eğitim Parkı, olası afetler için eğitim, tatbikat ve hazırlık çalışmalarını sürdürüyor.


K9 KÖPEKLERİ YETİŞTİRİLİYOR 


Kriz Merkezi’ni ziyaret eden Belediye Başkanı Hüseyin Uzunlar, deprem bölgesinde bulunan şehrimizde muhtemel bir afet durumunda her saniyenin önemli olduğunu hatırlatarak hazırlıkların buna göre yapıldığını ifade etti. Arama ve kurtarma çalışmalarında çok büyük katkı sağladıkları bilinen K9 köpeklerinin yetiştirildiği Arama Kurtarma ve  K9 Eğitim Parkı’nda gerçekleştirilen tatbikatları da takip eden Başkan Uzunlar, memnuniyetini ifade ederek çalışmaların aynı ciddiyetle sürdürülmesi talimatı verdi.


“HAZIR OLANA KADAR ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM EDECEĞİZ”


Uzunlar, “Süleymanpaşa Belediyesi Kriz Merkezi, Deprem Arama Kurtarma ve K9 Eğitim Parkı’mızı ziyaret ettim. Devam eden çalışmalar hakkında detaylı bilgi alarak, projelerimizin ilerleyişi ve ekiplerimizin gayretli çabalarını yerinde gördüm. Şehrimizin güvenliği ve huzuru için gece gündüz demeden çalışan tüm personelimize teşekkür ederim. 

Muhtemel afetlere tam olarak hazır olana kadar durmaksızın çalışmalarımıza devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. 


Haber / Buse AKIN