Başkan Helvacıoğlu: Kadına şiddet, insanlığa ihanettir

Keşan Belediyesi, Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü, Keşan Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, Edirne Barosu Keşan Temsilciliği ve Belediye Sanat Merkezi tarafından “Kadına Yönelik Şiddete Hayır” isimli farkındalık programı düzenlendi.

EDİRNE 29.11.2023 15:58:00 0
Başkan Helvacıoğlu: Kadına şiddet, insanlığa ihanettir

 

Keşan Belediyesi, Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü, Keşan Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, Edirne Barosu Keşan Temsilciliği ve Belediye Sanat Merkezi tarafından önceki akşam saat 19.00’da “Kadına Yönelik Şiddete Hayır” isimli farkındalık programı düzenlendi.

Keşan Belediyesi Selim Sesler Konferans Salonu’nda düzenlenen programa Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Yalçın, İYİ Parti İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe, Edirne Barosu Başkanı Avukat Gökhan Karakoç, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı. 


ŞİDDETİN HUKUKİ BOYUTU VE YASAL HAKLAR


Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli polis memurları Temel Özdemir ve Canan Niksarı KADES uygulaması, Keşan Sosyal Hizmet Merkezi’nde görevli Psikolog Serap Deniz ise kadına yönelik şiddet ile mücadele konusunda bilgi verirken, Edirne Barosu Yönetim Kurulu üyeleri Avukat Özge Hazır ve Avukat Burcu Ortaç Irmak da “Şiddetin Hukuki Boyutu ve Yasal Haklar” konulu sunum yaptı. 


“KADINA ŞİDDETE HAYIR DİYORUZ”

 


BSM ve Keşan Halk Eğitimi Merkezi işbirliğinde hazırlanan tiyatral gösteri de büyük beğeni topladı. Öte yandan kadına şiddeti gösteren canlandırma makyajları ise dikkat çekti. Program sonunda konuşan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, “Keşan Belediyesi olarak toplumu güçlendirmek kadını güçlendirmekten geçtiğine inanıyoruz. 

Medeniyetin, ailenin, merhametin, hayatın ve emeğin kurucu gücü kadındır. Bunu çok iyi biliyoruz. Kadına şiddete karşı toplumsal duyarlılıklarımızı güçlenmesi ümit ediyor, kadına şiddet insanlığa ihanettir anlayışıyla her türlü şiddetin son bulduğu bir dünya diliyoruz. 

Bu güzel program için paydaşlarımıza teşekkür ederiz. Çok anlamlı bir mesaj verdik. Kadına şiddete hayır diyoruz” ifadelerini kullandı. 


Haber / Ebru CÜNİ