Başkan Albayrak, Ege’ye çıkarma yaptı

Geçtiğimiz hafta Ankara’da çeşitli ziyaret ve temaslarda bulunan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, dün de Ege’ye çıkarma yaptı.

TEKİRDAĞ 28.09.2023 09:58:00 0
Başkan Albayrak, Ege’ye çıkarma yaptı

 

Ege bölgesinde ilk olarak İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i makamında ziyaret eden Başkan Albayrak, ziyaretin son derece samimi bir ortamda geçtiğini, işbirliği ve dostluk bağlarını güçlendirdiğini belirtti. 


“ORTAK PROJELER ÜZERİNE İSTİŞARELERDE BULUNDUK”


Tunç Soyer ile Tekirdağ ve İzmir Büyükşehir Belediyeleri olarak iş birlikleri, ortak projeler ve gelecekte planladıkları çalışmalar üzerine istişarede bulunduklarını söyleyen Albayrak, “2024 yılı yerel seçimlerini değerlendirdik. Yenilikçi hizmet anlayışıyla, durmaksızın çalışmaya devam edeceğiz. Sevgili Tunç Soyer başkanıma konukseverliği ve ilgisi için çok teşekkür ediyor, görevinde başarılar diliyorum” dedi.


AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’Nİ ZİYARET ETTİ

 


İzmir’in ardından Efeler Diyarı Aydın’a geçen Albayrak, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nu makamında ziyaret etti. Albayrak, ziyaretle ilgili yaptığı açıklamada, “9,5 yıldır birlikte yol almaktan onur duyduğum çok kıymetli kardeşim, nam-ı diğer “Topuklu Efe” Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Özlem Çerçioğlu’nun misafiri olduk.

 Üretken ve yenilikçi belediyecilik anlayışı çerçevesinde iş birliği programları geliştirmek adına bilgi alışverişinde bulunduk. Değerli Başkanıma Tekirdağlı hemşerilerimin de selamlarını ilettim. Kendisinin de Tekirdağ’a çok çok selamları var. Misafirperverliği ve ilgisi için Özlem Çerçioğlu başkanıma çok teşekkür ediyor, görevinde kolaylık ve başarılar diliyorum” dedi. 


SON DURAĞI MUĞLA OLDU


Muğla’yı da ziyaret ederek Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ile bir  araya gelen Albayrak, ziyaretin son derece keyifli geçtiğini belirterek “Osman başkanımla hem hasret giderdik hem de iki büyükşehrin çalışmaları ile ilgili görüş alışverişinde bulunduk. Hayata geçireceğimiz ortak projelerimizi masaya yatırdık. İşbirliğimizi geliştirme adına bilgi paylaşımında bulunduk. 

Misafirperverliği ve kadirşinaslığı için Osman Başkanıma teşekkür ediyor, çalışmalarında sonsuz başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı. 


“HER ZAMAN DİYALOG İÇERİSİNDE OLMAYA ÖZEN GÖSTERİYORUZ”

 


Ziyaretleri ile ilgili değerlendirme yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Sevdamız olan Tekirdağ için yine yollara revan olduk. Tekirdağ’da toplumun tüm kesimlerine hitap eden geniş hizmet yelpazemizle önemli proje ve yatırımları hayata geçiriyoruz. 

Şeffaf belediyecilik ve birlikte yönetme anlayışımız çerçevesinde tüm paydaşlarımızla Tekirdağ’ı daha da ileriye taşıma adına her zaman diyalog içerisinde olmaya özen gösteriyoruz. Bugün de ülkemizin cennet köşelerinden Ege Bölgesi’nde bulunan büyükşehir belediyelerimizi ziyaret ederek, sevdamız Tekirdağ için temaslarda bulunduk. İzmir, Aydın ve Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlarımızı ziyaret ettik” dedi. 


“PROJELERİ PAYLAŞTIK”


Ziyaretlerde Tekirdağ için yaptıkları çalışmaları ve geleceğe yönelik projeleri paylaştıklarını söyleyen Albayrak, “Hayata geçirmeyi planladığımız projeler konusunda işbirliğimizi geliştirmek için değerlendirmelerde bulunduk. Tekirdağ’ın Kurucu Büyükşehir Belediye Başkanı olarak tüm ekibimle birlikte, 9.5 yıl sonra bile ilk günkü heyecan, azim ve enerjimizle Tekirdağ için çalışmaya, her platformda Tekirdağ’ımızı en iyi şekilde temsil etmeye, en önemlisi bizleri bu göreve getiren halkımıza layık olabilmek için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu. 


Haber / Ebru CÜNİ