Bakan Gül, Keşan'da ziyaretlerde bulundu

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Edirne'deki bir dizi programının ardından karayoluyla Keşan'a geçerek burada çeşitli incelemelerde bulundu. İlk olarak Keşan Adalet Sarayı'nı ziyaret eden Bakan Gül, Keşan C
GÜNDEM 26.09.2021 12:11:00 0

Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Sesli ile makamında görüşen Bakan Gül, sonrasında da Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nu ziyaret etti. Belediye başkanlığı makamındaki ziyarette, Roman müzisyenlerden oluşan grup, Neşet Ertaş ve Zeki Müren şarkıları seslendirdi. Keşan'ın hem insanını hem de coğrafyasını görmenin mutluluk verici olduğunu belirten Gül, “Keşan'da değerli belediye başkanımızın yine çalışmalarını yakından takip ediyoruz. Keşanlı hemşehrilerimizin, vatandaşlarımızın verdiği destekten dolayı da teşekkür ediyorum. Hem merkezi hem de yerel yönetim olarak Keşanlı vatandaşlarımıza, hemşehrilerimize her türlü desteği vermeye devam edeceğiz. Adalet hizmetleri bakımından adliyede de talepleri aldık. Bu konuda da Keşan'a yatırımları, destekleri sürdüreceğiz” dedi.

 

 

ADLİYENİN GENİŞLETİLMESİ DE GÜNDEMDE

 

Gazetecilerin Keşan'a ağır ceza mahkemesi ve cezaevi kurulması yönündeki sorusuna da cevap veren Bakan Gül, “Ağır ceza mahkemesi ve adliyenin genişletilmesiyle ilgili tüm çalışmaları aldık, talimatlarını bizimle alakalı olanlarla, bakanlığımızı ilgilendiren konuların talimatlarını verdik. Diğerlerini de yine takip edeceğiz. Biz burada daha çok yatırım, okul, çocuklarımız gençlerimiz daha güzel hizmetleri sürdüreceğiz. Adliyenin genişletilmesi de gündemimizde. Diğer konularla ilgili de yeni gelişme olunca takip edeceğiz” dedi.

 

Haber / Şaban KARDEŞ