Anne-çocuk etkinlikleri için yeni kayıtlar devam ediyor

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Çerkezköy Kadın Danışma Merkezi’nde 4 hafta boyunca devam eden haftada bir gün 2 saat süren 1’inci ‘Anne-Çocuk Etkinlik Grubu’ tamamlandı.

TEKİRDAĞ 7.11.2023 11:36:00 0
Anne-çocuk etkinlikleri için yeni kayıtlar devam ediyor

 

Etkinliğe katılan ebeveynlere katılımcı belgeleri verilirken, program için yeni kayıt süreci ise devam ediyor.
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, annelerin 60-72 aylık çocuklarıyla birlikte paylaşım yapmalarına olanak sağlayan etkinliğin amacının; anneye çocuğuyla vakit geçirmesi konusunda nasıl uyumlu olacağını yaşatarak öğretilmesi olduğu belirtildi. 


“ANNELERİYLE KALİTELİ VE EĞLENCELİ VAKİT GEÇİRİYORLAR”


Bu kapsamda çocukların bilişsel, sosyal-duygusal, fiziksel ve dil gelişim alanlarının her birine uygun etkinlikler düzenlendiği ifade edilen açıklamada, “Atölyeyi yürüten Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi personel tarafından katılımcı anne ve çocuklara hem destek olunuyor hem de yönlendirmelerde bulunuluyor. 

Çocuklar atölye sayesinde anneleriyle beraber kaliteli ve eğlenceli vakit geçirmiş oluyor. Anneler, uygulanan etkinlikte öğrendiklerini evlerinde de aynı şekilde uygulamaya devam ediyor” denildi. 


8 HAFTA SÜRÜYOR

 


Açıklamada “Okul öncesi çocukların gelişim alanlarını destekleyici etkinlikleri içeren ve 8 haftalık oturumlar şeklinde planlanan Çocuk Etkinlikleri Grubunda,  90 dakika süren oturumlar boyunca Türkçe dil etkinliği, müzik etkinliği, oyun ve hareket etkinliği, sanat etkinliği ve drama etkinliklerinden yararlanılarak bilişsel gelişim, psikomotor gelişim, dil gelişimi, sosyal ve duygusal gelişim ve öz bakım gelişimi gibi alanlarda uygulamalar yapılırken bu sayede çocukların özgüven kazanabilmesi, grup içinde uyumlu hareket edebilmesi, olumlu davranışları taklit ederek öğrenmesi hedefleniyor. 

Çocuk Gelişimci Meltem Balcı tarafından gerçekleştirilen uygulamalar sırasında çocuklar üzerinde yapılan gözlemler sonucunda 4. haftadan itibaren ebeveynler ile de seanslar düzenleniyor” bilgisi verildi. 


“OLUMLU SONUÇLAR SAĞLIYOR”

 


Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak da anne-çocuk etkinlik grubunun ebeveynler için son derece faydalı olduğunu belirtti. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak kadın ve çocukların toplumun en önemli özneleri olduğunu bildiklerini ve çalışmalarını bu doğrultuda devam ettirdiklerini kaydeden Başkan Albayrak, “Okul öncesi dönemde, çocuğa dış dünyayı tanıma olanağı veren, ona çeşitli alışkanlıklar kazandıran temel kurum ailedir. 

Çocuk, aile içinde temel öğrenme için gerekli deneyimleri kazanırken, olanaklar ölçüsünde gidebileceği okulöncesi eğitim kurumlarında bu deneyimleri pekiştirme ve zenginleştirme fırsatını bulmaktadır.  Ebeveynleri ile geçirdiği zaman çocuk için çok kıymetlidir. Anne-Babaların çocuklarıyla oyun oynaması hem kendileri hem de çocukları açısından çok olumlu sonuçlar sağlamaktadır” dedi. 

Kadın Çalışma Atölyesi ve Çocuk Etkinlikleri Grubu'nda yer alan tüm katılımcılara teşekkür eden Albayrak, Büyükşehir Belediyesi olarak sosyal alandaki çalışmalara hız kesmeden devam edeceklerini dile getirdi. Anne-Çocuk Etkinlikleri 4 haftalık hazırlanan program yeni kayıt almaya devam ediyor.

 
Haber / İrem BANÇO