AK PARTİ MECLİS ÜYESİNİ DİSİPLİNE VERDİ

Ak Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe,"İlkelerimize uymayan meclis üyemiz Şükrü Dumanlar hakkında İl Başkanlığından gerekli işlemlerin yapılmasını istedik" dedi.
GÜNDEM 9.01.2015 17:12:00 0

Ak Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öge dün bir basın açıklaması düzenleyerek Çerkezköy Belediye Meclis Üyesi Şükrü Dumanlar’ı İl Disiplin Kurulu’na sevk ettiklerini kaydetti. Belediye meclisi toplantısında Denetim Kurulu Komisyonu oluşturulması durumunda partili meclis üyelerinden Mehmet Soyhan ve Seyithan Caferoğlu’nun görev alması konusunda ilçe yönetim kurulunun grup kararı aldığını belirten Öge, “05.01.2015 Pazrtesi günü yapılan Belediye Meclis toplantısında önce grup toplantımızda gündem maddeleri üzerinde, ortak grup kararı alındı. Bu karardan Denetim Komisyonu oluşturulması durumunda görev alacak iki Ak  Partili Meclis üyemiz Mehmet Soyhan ve Seyidhan Caferoğlu isimleri üzerinde oy birliği ile grup kararı aldığımız halde, meclis üyemiz Şükrü Dumanlar’ın İmar Komisyonu üyesi olmasına rağmen, Belediye Meclis toplantısında yapılan oylama sonucu Denetim Komisyonu’na girmesi grup kararımıza rağmen teşkilatımıza herhangi bir açıklama yapmadan Denetim Komisyonu’ndan çekilmemesi partimizin teşkilatçılık ilkelerine uymamıştır. Bu tutum ve davranışlarından dolayı Şükrü Dumanlar hakkında 06.01.2015 tarihinde Ak Parti Tekirdağ il başkanlığımıza gerekli işlemlerin yapılması hususunda AK Parti Çerkezköy İlçe teşkilatı olarak başvuruda bulunduk.”dedi.

İHRAÇTA OLABİLİR UYARIDA ALABİLİR

AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanın Abdullah Öge açıklamasının ardından basın mensuplarının sorularını da yanıtladı. Öge, “Şükrü Dumanlar bizim belirttiğimiz ve yönetim kurulumuz tarafından alınan grup kararına uymadığını gördük. Bizim belirttiğimiz iki isim dışında aday olarak görev alması bizim parti olarak teşkilatçılık ilkelerimize ve parti disiplinine  uymamaktadır. Biz kendisini bu konuda ilçe teşkilatımıza gelerek bir açıklama yapmasını  için bir gün bekledik. Gelmedi ve açıklamada yapmadı. Bizde durumu İl başkanlığımıza yazı yazarak bildirdik ve hakkında gereğinin yapılmasını istedik. İl Disiplin kurulumuz önümüzde birkaç gün içinde toplanarak gerekli yaptırımı yapacaktır. Ne çıkar bilemem ama uyarıda çıkabilir,üç ay partiden ihraçta olabilir, ya da partiden tamamen ihraçta olabilir.”dedi.

 HANGİ MECLİS ÜYEMİZ OLURSA OLSUN AYNİ ŞEKİLDE DAVRANIRIZ

Başkan Abdullah Öge, Şükrü Dumanlar’ın davranışları gibi partili diğer meclis üyelerinin de davranış göstermesi durumunda durumun aynı olacağını vurguladı. Başkan Öge, “Partimizin bir ilkesi bir duruşu var. Bunu hiç kimse bozamaz ve parti ilkeleri dışında davranış sergileyemez. Bir davranış sergilenecek ise parti içinde tartışılır neyin doğru ya da yanlış olduğu konuşulur ve ona göre hareket edilirdi buda parti içinde olacak  durumdur. Meclis üyelerimizden kim olursa olsun hiç fark etmez Dumanlar’ın sergilediği durumda olduğu gibi  ayni  şekilde hareket ederiz.”diye konuştu.

KİMSE SAVUNMAMI İSTEMEDİ

Ak Parti İlçe Başkanı Abdullah Öge’nin il disiplin kuruluna sevk edildiği yönünde açıklama yaptığı Meclis Üyesi Şükrü Dumanlar Marmara Haber’e kendini savundu. Öge’nin savunma vermeye gelmediğini öne sürdüğü Dumanlar, “Herhangi bir kimse herhangi bir şekilde benden savunma istemedi. Ben yanlış birşey yaptığımı düşünmüyorum. Diğer Ak Partili arkadaşlarımıza da CHP’lilerden oy çıktı.”dedi. İl disiplin kurulundan hakkında ihraç kararı çıkarsa ne yapacağı yönündeki sorumuza “Onu o zaman düşünürüz.” diye karşılık verdi.

Haber/Seyit SÜREN