Otomobil ile motosikletin çarpışma anı kameralara yansıdı    Türk Metal, yetki belgesini aldı    Künye    Reklam    Bize Ulaşın    16 Ekim 2021 Cumartesi   
Marmara Haber
  Kapaklı Çerkezköy Saray Çorlu Ergene M.Ereğlisi Hayrabolu Muratlı Süleymanpaşa Şarköy Malkara Türkiye Tekirdağ Edirne Kırklareli
Son Dakika Yazarlar Türkiye Konuşuyor Fotoğraf Galeri WEB TV T Haber E-Gazete Anket Haber Arşiv
 ANA SAYFA GÜNDEM SİYASET EKONOMİ SPOR DÜNYA EĞİTİM KÜLTÜR SANAT YAŞAM SAĞLIK MAGAZİN BİLİM TEKNOLOJİ RESMİ İLAN

Başakşehir Okulları’nda mezuniyet coşkusu

Özel Başakşehir Ortaokulu 2020-2021 eğitim öğretim yılı mezuniyet töreni yapıldı. Törende konuşan okul birincisi Zeynep Arda, “4 yıllık birlikteliğimiz artık sona eriyor. Bu son geleceğimize yeni bir başlangıç sağlayacak. Bizler yağmurdan sonra ortaya çıkan ve her göreni mutlu eden bir gökkuşağı gibi tüm coşkulu renklerimizle bu okulda var olduk. Ancak bizler başka yerlerde her yağmurdan sonra ortaya çıkmaya ve çevremizi mutlu etmeye devam edeceğiz. Dünyayı güzelleştirmeye devam edeceğiz” dedi.

Başakşehir Okulları’nda mezuniyet coşkusu
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Yayın Tarihi: 27.06.2021 14:10 16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

Başakşehir Okulları bahçesinde Cuma günü saat 17.30’da düzenlenen mezuniyet törenine; Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürü İrfan Danışmaz, Başakşehir Okulları Genel Müdürü Mehmet Demirbaş, Ortaokulu Müdürü Aylin Arda, İlkokul Müdürü Kıvanç Dizman, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

 

“KENDİNİZE, DOĞRU HEDEFLER BELİRLEYİN”

 

Tören, öğrencilerin sırayla tören alanına gelmesinin ardından Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. Daha sonra öğretmenler birer konuşma yaptı. Özel Başakşehir Ortaokulu Müdürü Aylin Arda da, “Zamanın su gibi aktığı yılların sonuna geldik. Kıymetli öğrencilerimizi eğitim öğretimlerini en güzel şekilde devam ettireceği liselere emanet edeceğiz. Kıymetli velilerim, öğrencilerimize bundan sonraki başta eğitim- öğretim hayatları olmak üzere tüm girişim ve çalışmalarında başarılar diliyorum. Çocuklarınıza olan güveniniz ve desteğinizin her daim devam etmesini temenni ederim. Değerli öğretmen arkadaşlarım, 1,5 yıldır yaşadığımız bu zorlu süreçte bile her zaman öğrencilerimizin yanında oldunuz. Uzaktan eğitime hızla adapte olup öğrencilerimizle en iyi şekilde organize ettiniz. Gösterdiğiniz rehberlik, şefkat ve ilgi için sizlere teşekkürü borç bilirim. Sevgili gençler, sizlere her zaman söylediğim bir şey vardı; herkesin bir hedefi olmalı. Hayatınızın sonunda nerede olacağınızı bilmek istiyorsanız nereye gittiğinizi bilmek durumundasınız. Bu nedenle kendinize, doğru hedefler belirleyin. Hayat sizin hayatınız olduğuna göre geleceğinizi düşünmek, gerekli tedbirleri almak ve sorunlarınıza çözüm bulmakta öncelikle sizlere düşüyor” dedi.

 

 

“ÜÇ ŞEYDEN ASLA VAZGEÇMEYİN”

 

Arda, konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi: “Üç şeyden asla vazgeçmeyin; sağlık, saygı ve sevgi. Bu üç şey size, ailenize ve ülkemize mutluluk getirecektir. Sağlıklı düşünen insan çok çalışacak, saygılı olan kişi başkalarını fark edecek, sevgi dolu kişi ise başta kendi ülkesi olmak üzere tüm insanlığı sevecektir. Dürüst, çalışkan, sevgi dolu, adil, iyi bir insan, değer ve tutumlara bağlı olmanızı gönülden arzu ediyorum. Değerli gençler, ülkemizin umudu ve güvencesi sizlersiniz. İnanıyorum ki sizler de umutları ve güveni boşa çıkarmayacak, ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesine çıkaracaksınız”

 

“BİZİM İÇİN AYRILIK HERKESTEN DAHA ZORDUR”

 

Daha sonra konuşan Başakşehir Okulları Genel Müdürü Mehmet Demirbaş ise, “Zor bir şey aslında ayrılık konuşması yapmak çünkü emek verdiğiniz için, emeğin de karşılığını gördüğünüz için, sevdiğiniz için, saygı duyduğunuz için bu gençlerden ayrılmak gerçekten çok zor. Bunu ancak anneler anlayabilir, biz de anne yarısı sayılırız öğretmenler olarak çünkü elimizde büyüdü bu çocuklar. Çocuklar öyle bir şeydir ki daha hayatımızın sahnesine girdiği andan itibaren aslında biz kendi hayatımızı yaşamayız, biz onlar için yaşamaya başlarız. Dolayısıyla zaten hayata anlam katan şey de budur diye düşünüyorum. Bizim mesleğimiz de, öğretmenlik mesleğimiz de böyledir, evet kan bağı yok ama onları evlattan öteye koyar, evladımızdan önce düşünür ve zamanımızın birçoğunu onlar için harcarız. Bizim için ayrılık herkesten daha zordur” dedi.

 

 

“EĞER HAYATINIZDA ENGEL YOKSA EMİN OLUN GELİŞEMEZSİNİZ”

 

Demirbaş, tüm öğrencilerle gurur duyduklarını belirterek, “Tüm öğrencilerimizle gurur duyuyoruz. Hepiniz çalışkan, özverili ve sadece kendini düşünmeyen, etrafındaki tüm arkadaşlarını, dostlarını da destekleyen, ‘sadece kendimizin kazanması doğru değildir, etrafımızdaki bütün arkadaşlarımızın birlikte kazanması doğrudur’ diyen, takıma yatkın öğrencilerimizsiniz ve böyle kalmanızı umut ediyoruz. Umarım hep böyle kalırsınız. Hep böyle saf, temiz ve samimi olursunuz ve bu ülkeye de güzel hizmetler ederseniz. Bu ülke, bizim ülkemiz gerçekten çok güzel bir ülke. Bu ülkeye hizmet etmek en şerefli iştir diye düşünüyorum. Değerli öğrencilerimiz, önünüze birçok engel çıkacak. Bu engeller çıktığı zaman durmayacağınızı, aşmak için çaba göstereceğinizi biliyorum. Engelsiz bir hayat olamaz, eğer hayatınızda engel yoksa emin olun gelişemezsiniz. Sizlerin gelecek hayatınızın güzel olacağından hiç şüphemiz yok. Mücadele ruhunuzun olduğunu biliyorum. Mücadele edebilen ve gerçekten bunun için uğraşan insanların her biri başarmış ve siz de öyle olacaksınız” dedi.

 

“ÖNLERİNDE 2 SEÇENEK VAR”

 

Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürü İrfan Danışmaz da, “Öğrencilerimiz artık temel eğitimlerini bitirdiler. Bugün itibariyle temel eğitimleri noktalandı. Bundan sonraki eğitim hayatlarına ortaöğretim dediğimiz lisede devam edecekler, onlar artık birer liseli. Değerli velilerimiz, öğrencilerimiz bundan sonraki eğitim hayatlarında lisede devam edecekler. Bazı öğrencilerimiz Liseye Geçiş Sınavı’na girdiler bazı öğrencilerimiz bu sınava göre lise hayatlarını yönlendirecekler, bazıları ise 6, 7 ve 8’inci sınıf not ortalamalarına göre yerel yerleştirme dediğimiz bir tercih döneminden sonra lise hayatlarına başlayacaklar. Önlerinde 2 seçenek var. Umarım öğrencilerimizin tamamı kendi istedikleri, hayallerini kurduğu liselerde eğitim hayatlarına devam ederler. Lise hayatı başlayınca bir taraftan da üniversite hayalleri başlayacak. Üniversite hayalleri kurulurken meslek olarak seçecekleri alanlar da, dallar da zaman içerisinde ortaya çıkacak. İlçemizin en güzide okullarından biri olan Başakşehir Okullarımızdan mezun olan yavrularımızın çok daha güzel okullara gideceklerine inanıyorum. Çok başarılı bir eğitim hayatlarının olacağına inanıyorum” şeklinde konuştu.

 

 

“GECE GÜNDÜZ ÇALIŞIYORUZ”

 

Kapaklı’nın bugün 26 bin öğrencisi bulunan bir ilçe olduğunu da belirten Danışmaz, “Bu çok büyük bir rakam. Öğrencilerimizin en iyi şekilde eğitim alabilmesi için gece gündüz çalışıyoruz. Başakşehir Okullarının kuruluş aşamasından itibaren gerek genel müdürümüz ile gerekse okul müdürlerimiz ile sürekli istişare halinde olduk. Daha da başarılı bir eğitim hayatının olacağına inanıyoruz. Biz de onları yürekten destekliyoruz. Umarım gençlerimiz hayallerini kurduğu liselere yerleşirler, daha sonra da hayallerini kurduğu mesleği edinirler. Bu ülkeye, bu ülkeye, bu vatana değerli hizmetlerde bulunursunuz” dedi. 

 

“DÜNYAYI GÜZELLEŞTİRMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

 

Daha sonra okulu 3’üncülük ile bitiren Burak Koru, 2’ncilik ile bitiren Sude Yılmaz, Ömer Seskin ve okul 1’incisi Zeynep Arda’ya plaketleri takdim edildi. Okul 1’ncisi Zeynep Arda, okul kütüğüne ismini çaktıktan sonra yaptığı konuşmada, “Bugün bu kürsüde 2021 mezunlarını temsil etmenin gururunu yaşıyorum. Okulun bahçesine ilk adım attığımızda her birimizin aklında türlü türlü hayaller vardı. Kimi çok çalışacağını, kimi çok güzel arkadaşlıklar edineceğini, kimi ise ortaokulun ilkokuldan çok daha kolay geçeceğini düşündü ama hiçbir şey hayallerimiz kadar güzel olmadı. Bir taraftan da hiçbirimizin hayallerinde olmayan bir Covid-19 salgınıyla mücadele ettik. 4 yıllık birlikteliğimiz artık sona eriyor. Bu son, geleceğimize yeni bir başlangıç sağlayacak. Bizler yağmurdan sonra ortaya çıkan ve her göreni mutlu eden bir gökkuşağı gibi tüm coşkulu renklerimizle bu okulda var olduk. Ancak bizler başka yerlerde her yağmurdan sonra ortaya çıkmaya ve çevremizi mutlu etmeye devam edeceğiz. Dünyayı güzelleştirmeye devam edeceğiz” dedi. Mezuniyet töreni öğrencilere diplomalarının verilmesi ve fotoğraf çekimleri ile sona erdi.

 

Haber / Buse SERİN

 

 

 

 

Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
  YAZARLAR
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
ANKET
Size en çok güven veren siyasi isim kimdir?
Recep Tayyip Erdoğan
Kemal Kılıçdaroğlu
Devlet Bahçeli
Meral Akşener
Temel Karamollaoğlu
Ahmet Davutoğlu
Ali Babacan
Mustafa Destici
Muharrem İnce
Mustafa Sarıgül
Doğu Perinçek
Hiçbiri
Çerkezköy bir değerini daha kaybetti
12 şüpheli adliyeye sevk edildi
Yel, Akay'a çağrıda bulundu
Tredaş’tan elektrik kesintisi uyarısı
Babanın Oğlu Kemal yine kırdı geçirdi
Başkan Albayrak, Bahçeağıl’daki çalışmaları inceledi
28 ilde çekirge operasyonu; 190 gözaltı
Otomobil kontrolden çıktı: 3 ölü
Çerkezköy Endüstriyel Fuarı, 5’inci kez kapılarını açacak
27 avcıya idari işlem yapıldı
Yunus Emre Durgaç Camii’nin açılışı yapıldı
11 bin ton sıcak asfalt serildi
Çorlu’da taksi durakları yenileniyor
Marmara Haber Gazetecilik Ajans Ofset Marbaacılık Reklam Organizasyon San. ve Tic. Ltd. Şti
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 725 26 10 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
e-mail: haber@marmarahaber.com.tr

Künye    Reklam    Bize Ulaşın
sanalbasin.com yesidir