Veliköy-Otoban bağlantı yolunda bir adım daha atıldı    Sıcak asfalt çalışmaları sürüyor    Künye    Reklam    Bize Ulaşın    28 Eylül 2021 Salı   
Marmara Haber
  Kapaklı Çerkezköy Saray Çorlu Ergene M.Ereğlisi Hayrabolu Muratlı Süleymanpaşa Şarköy Malkara Türkiye Tekirdağ Edirne Kırklareli
Son Dakika Yazarlar Türkiye Konuşuyor Fotoğraf Galeri WEB TV T Haber E-Gazete Anket Haber Arşiv
 ANA SAYFA GÜNDEM SİYASET EKONOMİ SPOR DÜNYA EĞİTİM KÜLTÜR SANAT YAŞAM SAĞLIK MAGAZİN BİLİM TEKNOLOJİ RESMİ İLAN

AK Parti’li başkanlar, Trakya Buluşması’nda bir araya geldi

Trakya’da Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin’in de aralarında bulunduğu AK Partili 19 belediye başkanı, AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin katılımıyla Keşan’da düzenlenen ’Gönül Belediyeciliği Trakya Buluşması’nda bir araya geldi.

AK Parti’li başkanlar, Trakya Buluşması’nda bir araya geldi
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Yayın Tarihi: 18.01.2021 17:09 16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

Keşan’da bir otelde düzenlenen toplantıda konuşan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, “Üzerimizdeki bu onurlu yükü ülkemizin yarınlarına taşırken daha da önemli bir şeyi hiç aklımızdan çıkarmıyoruz. Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu gönül belediyeciliği kavramına sonuna kadar bağlıyız” dedi.

 

“TRAKYA BELEDİYECİLİK ANLAMINDA HAK ETTİĞİ HİZMETLERİ ALAMADI”

 

AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal da “Biz ‘hizmet yerelde başlar’ diyen bir partinin mensuplarıyız. Belediyecilik anlamında AK Parti çok büyük hizmetlere imza attı. Ama maalesef üzülerek söyleyeyim Trakya, belediyecilik anlamında bugüne kadar hak ettiği hizmetleri alamadı. 31 Mart seçimlerinin üzerinden yaklaşık 2 yıl geçti. Bu süreçte tüm Trakya’daki kıymetli başkanlarım gecesini gündüzüne katarak çalışıyor. Tabi ki çok zor bir süreçten geçiyoruz. Dünya olarak Covid-19’la mücadele ediyoruz. Bu mücadele sürecinde de belediyelerimiz büyük bir başarı gösterdiler. Gönüllere dokundular, vatandaşın evine ulaştılar. Belediyelerimiz inşallah yaptıkları hizmetlerle bölgeye örnek olacaklar ve önümüzdeki seçimlerde de sayımızı giderek artıracağız” diye konuştu.

 

“BELEDİYELERİMİZ EDİRNE’YE ÖRNEK OLUYORLAR”

 

Toplantıda konuşan AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba ise, “Belediye başkanlarımız hizmetleriyle Edirne’de örnek oluyorlar. Biz de her fırsatta onların yaptıkları hizmetleri vatandaşlarımıza duyurma gayreti içindeyiz. İnşallah belediyelerimizin hizmet ve kabiliyetlerini artırmak, bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunmak, gönül belediyeciliğini yaygınlaştırmak, daha da ileriye götürmek adına yaptığımız toplantının hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

“YEREL YÖNETİMLER BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”

 

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mustafa Demir de toplantıda yaptığı konuşmada, “18 yıllık AK Parti iktidarına baktığımızda aslında temelinde sayın Cumhurbaşkanımızın İstanbul’un yıllara sari büyük sıkıntılarını gidermesi, olağanüstü belediyecilik hizmetinin ortaya konmasıyla başlamış bir iktidar süreci var. Yani aslında iktidarımızın temelinde insana dokunan, insanın acil ihtiyaçlarının giderilmesini sağlayan, insanın gönlüne dokunan, yüz yüze teması gerçekleştirip üzerine iktidarın oluştuğu bir süreci yaşadık. Dolayısıyla yerel yönetimler bizim asla vazgeçemeyeceğimiz, belediye başkanlarımızın çalışmalarının bizim için son derece önemli olduğu bir durumdur. Belediye başkanlarımız aslında insana dokunan, aslında merkezi iktidarın en ucunda hizmet eden arkadaşlarımızdır. Bu açıdan son derece önemli olduğunu düşünüyoruz” dedi.

 

“TRAKYA’DA GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ”

 

Toplantıda Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel de “Trakya’da Gönül Belediyeciliği” konulu sunum yaptı. Yüksel, “Trakya’da gönül belediyeciliğini vatandaşlarımızla buluşturmaya çalışan 19 tane belediye başkanıyız. Trakya’da yaşayan insanlarımız her şeyin en iyisini hak ediyor. Biz belli bir dönem belki kendimizi anlatamadık. Ama şimdi görüyoruz ki milletimiz gerçekten gönül belediyeciliğinin farkını artık buram buram hissediyor. Artık Trakya’da AK Parti’nin belediyecilik anlayışının net bir şekilde ortaya konduğu bir dönemdeyiz. Bunu güzel hizmetlerle vatandaşımıza da hissettiriyoruz” dedi. Toplantı Çevre ve Şehircilik eski Bakanı, AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin konuşmasıyla devam etti.

 

“HİZMET BELEDİYECİLİĞİ ADI ALTINDA BİR AKIM BAŞLATTIK”

 

Ülkemizde 1994’ten önce ideolojik belediye yapılanmalarının olduğunu kaydeden Özhaseki, “Ankara, İstanbul gibi şehirlerde zaten içeride militan kadrolar vardı. Bunu hepimiz biliyoruz zaten. Hizmet hak getire. Hizmet diye bir şey de düşünmezlerdi. Çöğ dağlarının patladığı, çalışanların otobüslere doldurulup eylemden eyleme götürüldüğü bir dönem vardı. 1994’ten sonra özellikle bizim misyonumuza sahip arkadaşlarımızın iş başına gelmesiyle, İstanbul’da sayın cumhurbaşkanımızın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkalığıyla, Anadolu’nun birçok yerinde arkadaşlarımızın gayretleriyle hizmet belediyeciliği adı altında bir akım başlattık. Arkasından sosyal belediyeciliği eklemledik. İktidar olup biraz güçlendikten sonra şehirlerimizi bir bütün olarak görmeye başladık. Belediyelerimizin marka değerini ortaya çıkarmak adına marka belediyeciliği kavramını ortaya atıp bunun peşine düştük. Birçok şehir hakikaten marka şehirdir. Avrupa ile yarışan şehirler haline getirdik. Son dönemde de sayın cumhurbaşkanımızın işaretiyle gönül belediyeciliğini inşa etmeye çalışıyoruz. Çalışacağız, hizmet edeceğiz, elimizden geleni yapacağız ama halkımızın gönlünü alarak, onların duasını alarak, onlarla kol kola girerek, yaptığımızı onlara anlatarak, onlarla istişare ederek devam edeceğiz ” dedi.

 

“SON DÖNEMDE 2 TANE TAKTİKLERİ VAR”

 

Özhaseki, “Seçimlerin ardından neredeyse 2 yıl geçti. Bugün CHP Belediyelerinin doğru dürüst ne Ankara’da, ne İstanbul’da, ne İzmir’de daha taş üstüne taş koyduklarını görmedik. Aldıkları sabıkalı elemanlarının da dosyası yağıyor. Antalya, Muratpaşa, Manavgat, Ankara'da Belko, İstanbul'da Maltepe, Kozan, Kuşadası, Dikili'deki ne kadar militan, hırsız, sicili bozuk, tacizci adam varsa işbaşına gelmiş. Bunların dosyaları yağıyor akşama kadar. Cumhuriyet Halk Partisi’nin son dönemde 2 tane taktiği var. Birincisi tamamıyla bütün siyasetlerini Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığı üzerine kurmak. ‘Recep Tayyip Erdoğan gitsin de ne olursa olsun’. Gidince ne olacak? Millet sizi seviyor mu, yok. Oy yüzdeniz arttı mı, yok. İş yapacak bir haliniz var mı, yok. İyi bir örnek ortaya koysunuz mu, yok. İktidara hazır mısınız, yok. Bir tarafı İYİ Parti’ye yaslanıyor. Bir tarafı hdp’ye yaslanıyor. Burada başarılılar. Bunu takdir edelim. Biz tarafını ‘ülkücüyüm’ diyen arkadaşlara, bir tarafını ‘kürtçüyüm, Türkiye’yi böleceğim’ diyenlere yaslanarak iktidara geliyorum numarası çekiyorlar. Burada başarılılar. Kolay değil bunları bir arada tutmak. Zaten her zaman çok utangaç ve mahcup bir tavırla da söylüyorlar. Hdp ile beraber olduklarını da söyleyemiyorlar. Hdp dediğiniz nedir, pkk terör örgütünün siyasi uzantısıdır. Bunu bilmeyen var mı? İkinci taktikleri de algı operasyonu çekiyorlar. Eskiden Cumhuriyet Halk Partisi ‘cumhuriyet ve değerleri, Atatürk ilke ve inkılapları, laiklik’ üzerine bir söylem tutturur ve bizi de bununla suçlardı. Kılıçdaroğlu’ndan sonra hiç böyle bir şey duyuyor musunuz, hayır. Durmadan yalan, iftira, algı operasyonu. Başta Kılıçdaroğlu olmak üzere, aşağıdakiler, il başkanlarına kadar 8-10 yıldır böyle bir taktikle yalan söylemeye devam ediyorlar. Daha çok ekonomik konular üzerinde yalan söylüyorlar. Bir tane ispatlayabildikleri yok. Aslı yok ki ispatlasınlar” dedi.

 

“TÜRKİYE’Yİ BÖLMEK İSTİYORLAR”

 

Hdp ile ilgili de konuşan Özhaseki, “Gözleri belediyecilikte değil, hizmette değil. Öyle bir dertleri yok. Pkk’nın niyetini hepimiz biliyoruz. Türkiye’yi bölmek istiyorlar. Onlar da siyasi uzantısı. O konuda da daha çok kayyumlar atanınca bir gürültü başladı, eleştiri başladı. Bu kayyumlar niye atandı? Bir, siyahlı terör örgütü kurma, yönetme, üye olma ve yardım yapma suçu var ortada. İki, suçu ve suçluyu övmek. Terör örgütünün yandaşı olmak suçlamaları var. Bir de görevi kötüye kullanma suçlamaları var. Diyarbakır, Mardin, Van Büyükşehir Belediye Başkanları hakkında 31-32 tane kovuşturma var, 3 tane de soruşturma var. Deliller var mı, olmaz olur mu kendilerini inkar etmiyorlar ki zaten. Terör örgütü üyelerinin cenazelerinden hiç ayrılmıyor bu arkadaşlar. Biz İstiklal Marşı’nı ne kadar inanarak ve huzurla söylüyorsak onlar da terör örgütünün marşlarını öyle söylüyorlar. Bütün cenazelere katılıyorlar, belediye araçlarını tamamen emirlerine veriyorlar. Terör örgütü üyelerinin isimlerini sokaklara, caddelere veriyorlar. O bölgelerde şehit ailelerinden işe alınanlar vardı, 2019 seçimlerinde gelir gelmez tamamını işten attılar. Dağda bulunan herkesin ailesinden bir kişi alıyoruz diye propagandaya başladılar ve slogan atarak bu işi başlattılar. Sonra içeri odalarda, başkanın arkasında bir odada 3’lü bir pkk grubu oturuyor, herkesten para kesmeye başlıyor. Aldıkları para dağa gidiyor. Resmi olarak gönderdikleri de var. Eş başkanlık sistemi diye bir şey getirdiler. Türkiye Cumhuriyeti’nin anayasasıyla, kanunlarla savaşıyorlar. Kendilerine sorulduğunda da bunları inkar etmiyorlar. Bir kez olsun pkk’yı kınadılar mı, yok. Böyle bir örgütün temsilcileriyle karşı karşıyayız. Bunların yerine de kayyum atandığı zaman bağırıyorlar” diye konuştu.

 

Haber / Gülveren ALTUNOĞLU

 

 

Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
  YAZARLAR
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
ANKET
Size en çok güven veren siyasi isim kimdir?
Recep Tayyip Erdoğan
Kemal Kılıçdaroğlu
Devlet Bahçeli
Meral Akşener
Temel Karamollaoğlu
Ahmet Davutoğlu
Ali Babacan
Mustafa Destici
Muharrem İnce
Mustafa Sarıgül
Doğu Perinçek
Hiçbiri
Elektronik Denetleme Sistemi devreye girdi
Trakya’nın cazibe merkezi, Karaağaç ve Yanıkağıl olacak
Karatepe Çöp Entegre Tesisi yolunda beton serim çalışması tamamlandı
Kapaklı’da kaçak sigara operasyonu
Mezarlık seferlerine Eski Mezarlık da eklendi
Grip ve nezle görülme oranı arttı
Mithatpaşa Caddesi dekoratif aydınlatma direkleriyle donatıldı
Çocuklarda işitme kaybının 10 önemli sinyali!
Sendika heyetinden Kaymakam Duru’ya ziyaret
Organik atıklar gübreye dönüşüyor
Spor tesisinin yapımı tamamlandı
Demir eksikliği bacakları huzursuz ediyor
“Açıklanan enflasyonu aklımız almıyor”
Marmara Haber Gazetecilik Ajans Ofset Marbaacılık Reklam Organizasyon San. ve Tic. Ltd. Şti
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 725 26 10 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
e-mail: haber@marmarahaber.com.tr

Künye    Reklam    Bize Ulaşın
sanalbasin.com yesidir