“Açıklanan enflasyonu aklımız almıyor”    600 bin hastaya şifa oldu    Künye    Reklam    Bize Ulaşın    25 Eylül 2021 Cumartesi   
Marmara Haber
  Kapaklı Çerkezköy Saray Çorlu Ergene M.Ereğlisi Hayrabolu Muratlı Süleymanpaşa Şarköy Malkara Türkiye Tekirdağ Edirne Kırklareli
Son Dakika Yazarlar Türkiye Konuşuyor Fotoğraf Galeri WEB TV T Haber E-Gazete Anket Haber Arşiv
 ANA SAYFA GÜNDEM SİYASET EKONOMİ SPOR DÜNYA EĞİTİM KÜLTÜR SANAT YAŞAM SAĞLIK MAGAZİN BİLİM TEKNOLOJİ RESMİ İLAN

RESMİ İLAN

T.C. ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ 2017/1059 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

RESMİ İLAN
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Yayın Tarihi: 07.06.2018 15:56 16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri Tekirdağ İl, Çerkezköy İlçe, 1502 Ada, 2 Parsel, GAZİMUSTAFAKEMALPAŞA Mahalle/Köy, 12 Nolu Bağımsız Bölüm Tekirdağ ili,Çerkezköy İlçesi, Fatih Mahallesi, Aydoğdu Sokak,Barutlar Sitesi,No:26 Tapu kayıtlarında Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi, 1502 ada, 2 parsel, D blok,3. kat 12 bağımsız bölüm 14 hisse ................, l/2 hisse ..................... adına kayıtlı olan mesken vasıflı taşınmazın satışa esas olmak üzere kıymet takdirinin yapılması istenmektedir.Tespit dosyasımn incelenmesi ve 08.11.2017 tarihinde kadastro bilirkişisi ile yapılan keşif esnasında inceleme ölçüm ve gözlemler sonucunda bağımsız bölümle ilgili aşağıdaki hususlar saptanmıştır. Çerkezköy İlçesi, GMKP Mah. 1502 Ada, 2 Parsel tapuda 2.590,59 m2 arsa alanlıdır ve arsa vasfındaki taşınmaz üzerinde bulunan D blok ; bodrum+zemin + 5 normal katlıdır. Bina betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiş olup dış cephesi mantolama ile kaplıdır. Asansör mevcut olup doğalgaz sistemi döşelidir. Merdivenler mermer korkulukları alüminyum doğramadır. Mesken ana bina girişine göre sağ arka kısımda ,3.katında yer alıp onaylı mimari projesine göre: 2 oda, salon, mutfak, antre, banyo ve balkon hacimlerinden oluşup belediye hizmetlerinden tam olarak yararlanmaktadır. Bahsi geçen mesken halihazırda malik tarafından kullanılmakta olup 85 m2 kullanım alanına sahiptir. Duvarlar alçı sıva saten boyalı, tavanlar tavan boyalı köşeler kaıtonpiyerlidir. Antre ve odaların zeminleri lam inat parke, mutfak, banyo kalebodur ile döşelidir.Islak zeminler tavana kadar fayansla kaplıdır.Meskenin iç kapılan laminat, dış kapısı çelik kapıdır. Mutfakta laminat kapaklı mdf mutfak dolabı mevcuttur. Meskenin ısınması doğalgazlı kombi ile sağlanmaktadır. Mesken Çerkezköy ilçesi içinde yer alıp ulaşım imkanına sahiptir. Çerkezköy İlçesi, GMKP Mahallesi, 1502 ada, 2 numaralı parsel 1/1000 ölçekli mer?i revizyon uygulama imar planında 'Konut Alanı fonksiyonunda kalmakta olup ayrık nizam,6 kat imarlı, max. TAKS:0.40 yapılaşma şartlanna sahiptir.
Değer tespiti istenilen taşınmazın bulunduğu konumu, özellikleri, serbest piyasada seyreden emsal emlak alım satım değerleri, inşaat birim maliyetleri arsa paylan ve yapı yıpranmalan gibi faktörlçrde dikkate alındığında serbest piyasa rayiçlerine göre taşınmaz değeri 150.000,00 TL olabileceği tespit ve kabul edilmiştir.
S...............E................... hisse değeri:150.000,00 TL 1/2 = 75.000,00 TL
N.............. B.............. 'A hisse değeri : 150.000,00 TL 1/2 = 75.000,00 TL
Yapı 3b sınıfındadır 2010 yılında yapılmıştır. 3 derece deprem bölgesindededir. 24 adet bbn vardır, bina toplam 6 katlıdır. asansörlüdür.
Değerleme konusu taşınmazın konumu, çevresel özellikleri, yasal ve güncel durumu, günün geçerli piyasa rayiç fiyatlarına göre oluşturulan satış kabiliyeti ve emsal fiyatları göz önüne alınarak değerlendirme yapılmıştır.
Tespit konusu Tekirdağ ili,Çerkezköy ilçesi,Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi, 1502 ada, 2 parsel,D blok,3.kat ,12 bağımsız bölüm numaralı mesken vasıflı taşınmazın 150.000,00 TLdir
Adresi Fatih Mah Aydoğdu Sokak Barutlar Sitesi No 26 D Blok 3 Kat 12 Nolu BbnÇerkezköy / TEKİRDAĞ
Yüzölçümü 2.590,59 m2
Arsa Payı 36873/3451308
İmar Durumu Var , İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli meri revizyon uygulama imar planında 'Konut Alanı fonksiyonunda kalmakta olup ayrık nizam,6 kat imarlı, max. TAKS:0.40 yapılaşma şartlanna sahiptir.
Kıymeti 150.000,00 TL
KDV Oranı %1
Kaydındaki Şerhler : İSTANBUL 20 ASLİYE HUKUK MAH 2016/26 ES DOSYASINDAN İHTİYATİ HACİZ VARDIR
MİMARİ PROJESİNE GÖRE BB NUMARASI DEĞİŞTİRİLMİŞTİR
1. Satış Günü 19/07/2018 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü 13/08/2018 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1059 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
  YAZARLAR
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
ANKET
Size en çok güven veren siyasi isim kimdir?
Recep Tayyip Erdoğan
Kemal Kılıçdaroğlu
Devlet Bahçeli
Meral Akşener
Temel Karamollaoğlu
Ahmet Davutoğlu
Ali Babacan
Mustafa Destici
Muharrem İnce
Mustafa Sarıgül
Doğu Perinçek
Hiçbiri
Türk Metal bir ilke daha imza attı
Kaldığı pansiyonun balkonunda ölü bulundu
Elektronik Denetleme Sistemi devreye girdi
Karatepe Çöp Entegre Tesisi yolunda beton serim çalışması tamamlandı
İnsülin direncini kıran 10 önemli öneri!
8 derslikli okul için protokol imzalandı
Gönül Elçilerinden Ahilik Haftası ziyaretleri 
Kapaklı’da kaçak sigara operasyonu
Yılda 3 milyon TL tasarruf sağlanacak
Beyin ve hafızayı güçlendirecek üç tavsiye!
Mezarlık seferlerine Eski Mezarlık da eklendi
Zabıtadan esnafa uygunluk denetimi
Grip ve nezle görülme oranı arttı
Marmara Haber Gazetecilik Ajans Ofset Marbaacılık Reklam Organizasyon San. ve Tic. Ltd. Şti
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 725 26 10 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
e-mail: haber@marmarahaber.com.tr

Künye    Reklam    Bize Ulaşın
sanalbasin.com yesidir