Karatepe Çöp Entegre Tesisi yolunda beton serim çalışma tamamlandı    Süleymanpaşa’da asfalt çalışmaları eş zamanlı devam ediyor    Künye    Reklam    Bize Ulaşın    22 Eylül 2021 Çarşamba   
Marmara Haber
  Kapaklı Çerkezköy Saray Çorlu Ergene M.Ereğlisi Hayrabolu Muratlı Süleymanpaşa Şarköy Malkara Türkiye Tekirdağ Edirne Kırklareli
Son Dakika Yazarlar Türkiye Konuşuyor Fotoğraf Galeri WEB TV T Haber E-Gazete Anket Haber Arşiv
 ANA SAYFA GÜNDEM SİYASET EKONOMİ SPOR DÜNYA EĞİTİM KÜLTÜR SANAT YAŞAM SAĞLIK MAGAZİN BİLİM TEKNOLOJİ RESMİ İLAN

RESMİ İLAN

T.C. ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ 2017/893 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

RESMİ İLAN
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Yayın Tarihi: 10.04.2018 00:01 16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri Tekirdağ İl, Çerkezköy İlçe, 285 Ada, 2 Parsel, KIZILPINAR Mahalle/Köy, KÖYİÇİ Mevkii, 10 Nolu Bağımsız Bölüm Tekirdağ ili, Çerkezköy İlçesi, Kızılpınar Mahallesi, Ürgün Sokak, No:30. Tapu kayıtlarında 285 ada, 2 parsel, 4. kat, 10 No.lu bağlımız bölüm 1/2 hisse İ.... İ...... , 1/2 hisse Y..... İ........ adına kayıtlı olan mesken vasıflı taşınmazın satışa esas olmak üzere kıymet takdirinin yapılması istenmektedir.Çerkezköy İlçesi, Kızılpınar Mah. 285 ada, 2 parsel tapuda 450,00 m2 arsa alanlıdır ve arsa vasfındaki taşınmaz üzerinde bulunan yapı; 2 bodrum+zemin+5 normal katlıdır. Bina betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiş olup dış cephesi mantolama ile kaplıdır. Asansör mevcut olup doğalgaz sistemi döşelidir. Merdivenler mermer korkulukları alüminyum doğramadır. Mesken ana bina girişine göre sol kısımda ,4. katında yer alıp onaylı mimari projesine göre: 2 oda, salon, mutfak, antre, banyo,wc ve balkon hacimlerinden oluşup belediye hizmetlerinden tam olarak yararlanmaktadır.Bahsi geçen mesken halihazırda malik tarafından kullanılmakta olup 85 m2 kullanım alanına sahiptir. Duvarlar alçı sıva saten boyalı, tavanlar tavan boyalı köşeler kartonpiyerlidir. Odaların zeminleri parke, mutfak, antre banyo kalebodur ile döşelidir.Islak zeminler tavana kadar fayansla kaplıdır.Meskenin iç kapılan laminat, dış kapısı çelik kapıdır. Mutfakta düz kapaklı mdf mutfak dolabı mevcuttur. Meskenin ısınması doğalgazlı kombi ile sağlanmaktadır. Mesken Çerkezköy ilçesi içinde yer alıp ulaşım imkanına sahiptir.Çerkezköy İlçesi, Kızılpınar Mahallesi, 285 ada, 2 numaralı parsel 1/1000 ölçekli mer?i revizyon uygulama imar planında 'Konut Alanı? fonksiyonunda kalmakta olup ayrık nizam,6 kat imarlı, max. TAKS:0.40 yapılaşma şartlanna sahiptir.Değer tespiti istenilen taşınmazın bulunduğu konumu, özellikleri, serbest piyasada seyreden emsal emlak alım satım değerleri, inşaat birim maliyetleri arsa paylan ve yapı yıpranmalan gibi faktörlerde dikkate alındığında serbest piyasa rayiçlerine göre taşınmaz değeri 140.000,00 TL olabileceği tespit ve kabul edilmiştir.
İ............İ.......1/2 HİSSESİ 140.000,00/2= 70.000,00TL
Y...........İ...... 1/2 HİSSESİ 140.000,00TL/2= 70.000,00TL
Yapı 2015 yılında yapılmıştır. bina hasarsızdır. 3b sınıfı grubuna girmektedir. 3. derce dedrem bölgesinde bulunmaktadır. yapıda toplam 14 adet bbn vardır bina 8 katlıdır asansör vardır.
Değerleme konusu taşınmazın konumu, çevresel özellikleri, yasal ve güncel durumu, günün geçerli piyasa rayiç fiyatlarına göre oluşturulan satış kabiliyeti ve emsal fiyatları göz önüne alınarak değerlendirme yapılmıştır.Tespit konusu Tekirdağ İli, Çerkezköy İlçesi, Kızılpınar Mahallesi, 285 ada, 2 parsel, 4. kat, 10 bağımsız bölüm numaralı mesken vasıflı taşınmazın tam hisse değerinin 140.000,00 TL (Yfizkırkbin), DİR
Müdürlüğünüze saygı ile arz olunur
Adresi Kızılpınar Mah Ürgün Sok No 30Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Yüzölçümü 450,00 m2
Arsa Payı 31/450
İmar Durumu , İnşaat tarzı 1/1000 ÖLÇEKLİ MERİ REVİZYON UYGULAMA İMAR PLANINDA KONUT ALANI FONKSİYONUNDA KALMAKTA OLUP AYRIK NİZAM 6 KAT İMARLI MAX TAKS 0,40 DIR
Kıymeti 140.000,00 TL
KDV Oranı KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler Diğer : YÖNETİM PLANI 10/06/2015
1. Satış Günü 21/05/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü 18/06/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/893 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
  YAZARLAR
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
ANKET
Size en çok güven veren siyasi isim kimdir?
Recep Tayyip Erdoğan
Kemal Kılıçdaroğlu
Devlet Bahçeli
Meral Akşener
Temel Karamollaoğlu
Ahmet Davutoğlu
Ali Babacan
Mustafa Destici
Muharrem İnce
Mustafa Sarıgül
Doğu Perinçek
Hiçbiri
Türk Metal bir ilke daha imza attı
Özdoğan: İhtiyaçlar doğrultusunda yeni yatırımlar yapıyoruz
Kuş maması kutusundan uyuşturucu çıktı
Kaldığı pansiyonun balkonunda ölü bulundu
Dekoratif aydınlatma direkleri monte ediliyor
Cadde düzenleme çalışmaları sürüyor
AK Partili Özdemir’in bağ evi kurşunlandı
Çerkezköy’de İlköğretim Haftası kutlandı
“Obeziteli bireyler en çok kelimelerle yara alıyor”
Rumeli İskelesi ödüle layık görüldü  
Kazak Gölü yolunda 3 kilometre bisiklet yolu yapılıyor
Temizlik takıntısının kökeni geçmiş travmalara dayanıyor
Sonbahar alerjisinden korunmanın 10 yolu
Marmara Haber Gazetecilik Ajans Ofset Marbaacılık Reklam Organizasyon San. ve Tic. Ltd. Şti
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 725 26 10 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
e-mail: haber@marmarahaber.com.tr

Künye    Reklam    Bize Ulaşın
sanalbasin.com yesidir