“Vefatlarımızın yüzde 90’ını hiç aşılanmamış hastalarımız oluşturuyor”    Gazilerimiz ve şehitlerimiz, Cumhuriyetimizin temel taşlarıdır     Künye    Reklam    Bize Ulaşın    20 Eylül 2021 Pazartesi   
Marmara Haber
  Kapaklı Çerkezköy Saray Çorlu Ergene M.Ereğlisi Hayrabolu Muratlı Süleymanpaşa Şarköy Malkara Türkiye Tekirdağ Edirne Kırklareli
Son Dakika Yazarlar Türkiye Konuşuyor Fotoğraf Galeri WEB TV T Haber E-Gazete Anket Haber Arşiv
 ANA SAYFA GÜNDEM SİYASET EKONOMİ SPOR DÜNYA EĞİTİM KÜLTÜR SANAT YAŞAM SAĞLIK MAGAZİN BİLİM TEKNOLOJİ RESMİ İLAN

T.C. ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ 2017/1205 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ 2017/1205 ESAS
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Yayın Tarihi: 21.11.2017 18:48 16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İl, Çerkezköy İlçe, 239 Ada, 52 Parsel, İSTASYON Mahalle/Köy, KARTALTEPE Mevkii, 15 Nolu Bağımsız Bölüm
Tekirdağ ili, Çerkezköy İlçesi, İstasyon Mahallesi, Emlak Konutlan.Tapu kayıtlarında 239 Ada, 52 Parsel, A12 Blok 3. kat , 15 No.lu bağımsız bölüm tam hisse .................. adına kayıtlı olan mesken vasıflı taşınmazın satışa esas olmak üzere kıymet takdirinin yapılması istenmektedir..
Çerkezköy İlçesi, İstasyon Mah. 239 Ada, 52 parsel tapuda 46.724,65 m2 arsa alanlıdır ve arsa vasfındaki taşınmaz üzerinde bulunan Al 2 blok; bodrum+zemin+9 normal katlıdır. Bina betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiş olup dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Asansör mevcut olup,merdivenleri mermer korkulukları demir doğramadır .Mesken binanın 3. katında yer alıp onaylı mimari projesine göre: 2 oda, salon, mutfak,koridor,antre, wc, banyo ve balkon hacimlerinden oluşmakta olup bina girişene göre sol arka kısımda yer almaktadır.Belediye hizmetlerinden tam olarak yararlanmaktadır.
Bahsi geçen mesken halihazırda kiracı tarafından kullanılmakta olup 80 m2 alana sahiptir. Duvarlar sıvalı ve boyalı,tavanlar tavan boyalıdır. İç kapılan ve dış kapısı ahşap pres kapı,pencerleri plastik doğrama ısı camdır.Antre,hol kalebodur,odalar parke,ıslak hacim duvarlan fayans ile kaplıdır.Mutfakta düz kapaklı mutfak dolabı mevcuttur.Meskenin ısınması merkezi sistem ile sağlanmaktadır.
Çerkezköy İlçesi,İstasyon Mahallesi, 239 Ada, 52 numaralı paresel 1/1000 ölçekli mer?i revizyon uygulama planında konut alanı fonksiyonunda kalmakta olup E: 2.25 , Hmax= Serbest yapılaşma şartlan na sahiptir. Yapının sınıfı ve grubu 3b dir 3 bölge deprem bölgesindedir 1995 yılında yapılmıştır hasarsızdır asansöz vardır kapıcı vardır Değerleme konusu taşınmazın konumu, çevresel özellikleri, yasal ve güncel durumu, günün geçerli piyasa rayiç fiyatlanna göre oluşturulan satış kabiliyeti ve emsal fîyatlan göz önüne alınarak değerlendirme yapılmıştır.
Tespit konusu Tekirdağ İli, Çerkezköy İlçesi 239 ada, 52 parsel, A12 blok, 3. kat ,15 No.lu bağımsız bölüm numaralı mesken vasıflı taşınmazın tam hisse değerinin 130.000,00 TL (Yüzotuzbin) değerindedir
Adresi : İstasyon Mah Emlak KonutlarıA12 Blok 3 Kat 15 Nolu BbnÇerkezköy / TEKİRDAĞ
Yüzölçümü : 46.724,65 m2
Arsa Payı : 84/65453
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı 1/1000 ÖLÇEKLİ MERİ REVİZYON UYGULAMA PLANINDA KONUT ALANI FONKSİYONUNDA KALMAKTA OLUP E 2.25 HMAX SERSEST YAPILAŞMA ŞARTLARINA SAHİPTİR
Kıymeti : 130.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer : YÖNETİM PLANI
1. Satış Günü : 09/01/2018 günü 15:30 - 15:40 arası
2. Satış Günü : 05/02/2018 günü 15:30 - 15:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1205 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
  YAZARLAR
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
ANKET
Size en çok güven veren siyasi isim kimdir?
Recep Tayyip Erdoğan
Kemal Kılıçdaroğlu
Devlet Bahçeli
Meral Akşener
Temel Karamollaoğlu
Ahmet Davutoğlu
Ali Babacan
Mustafa Destici
Muharrem İnce
Mustafa Sarıgül
Doğu Perinçek
Hiçbiri
Baranlı: Emekçinin hakkını yedirmeyiz
Balkan Göç Anıtı’nın açılışını Kılıçdaroğlu yapacak 
2 kamyon çöp topladılar
Yüzde 90’ı aşı yaptırmayanlar!
LGS Seviye Tespit Sınavı sonuçları açıklandı
5 dakika arayla nikahları kıyıldı  
Bilinçsiz antibiyotik kullanmak kansere yol açar
Özdoğan: İhtiyaçlar doğrultusunda yeni yatırımlar yapıyoruz
Kapaklı’da 2 caddede beton kaplama çalışmaları tamamlandı 
Prostat kanserinden korunmanın 5 yolu!
Sonbaharda alerji belirtileri neden artar?
Durdurulan taksiden metamfetamin ve bonzai çıktı
Cadde düzenleme çalışmaları sürüyor
Marmara Haber Gazetecilik Ajans Ofset Marbaacılık Reklam Organizasyon San. ve Tic. Ltd. Şti
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 725 26 10 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
e-mail: haber@marmarahaber.com.tr

Künye    Reklam    Bize Ulaşın
sanalbasin.com yesidir