Acılı annenin acı sonu    36 bin 814 öğrenci karne aldı    Künye    Reklam    Bize Ulaşın    20 Ocak 2019 Pazar   
Marmara Haber
  Kapaklı Çerkezköy Saray Çorlu Ergene M.Ereğlisi Hayrabolu Muratlı Süleymanpaşa Şarköy Malkara Türkiye Tekirdağ Edirne Kırklareli
Son Dakika Yazarlar Türkiye Konuşuyor Fotoğraf Galeri WEB TV T Haber E-Gazete Anket Haber Arşiv
 ANA SAYFA GÜNDEM SİYASET EKONOMİ SPOR DÜNYA EĞİTİM KÜLTÜR SANAT YAŞAM SAĞLIK MAGAZİN BİLİM TEKNOLOJİ RESMİ İLAN

Kadın Kolları’ndan Uzunhan dönemi

AK Parti Çerkezköy İlçe Kadın Kolları’nın 5’inci olağan kongresi cumartesi günü saat 15:00’da Altınsaray Düğün Salonu’nda yapıldı. Sağlık sorunları nedeniyle görevden ayrılan Sevgican Erdoğan, ilçe Kadın Kolları Başkanlığı görevini Hilal Uzunhan’a devretti.

Kadın Kolları’ndan Uzunhan dönemi
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Yayın Tarihi: 07.01.2018 11:15 16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

AK Parti Çerkezköy İlçe Kadın Kolları’nın 5’inci olağan kongresi cumartesi günü saat 15:00’da Altınsaray Düğün Salonu’nda yapıldı.

 

DİVAN HEYETİ OLUŞTURULDU

 

AK Parti Tekirdağ Milletvekilleri Mustafa Yel, Ayşe Doğan, Metin Akgün, İl Başkanı Cüneyt Yüksel, Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe, Tekirdağ İl Kadın Kolları Başkanı Nesibe Ünal ve çok sayıda partilinin katıldığı kongre divan heyetinin oluşturulması ile başladı. Divan Başkanlığına İl Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Filiz Yazıcı seçilirken, divan üyeliklerine de Servet Ertemel, Ayşe Beyhan, Meral Sarıgül ve Nimet Furan seçildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajı izletildi. Kongrede ilk konuşmayı AK Parti Çerkezköy Kadın Kolları Başkanı Sevgican Erdoğan yaptı.

 

"CANLA BAŞLA ÇALIŞTIK"

 

Yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle bayrağı Hilal Uzunhan’a devredeceğini kaydeden Erdoğan “Görev yaptığımız süre boyunca ekibimle birlikte canla başla çalıştık. Benimle birlikte özverili bir şekilde çalışan ekibime teşekkür ediyorum. Yeni seçilecek olan Hilal Uzunhan ve ekibine de başarılar diliyorum” dedi. İlçe Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyesi Emine Aydın tarafından faaliyet raporunun okunmasının ardından kongre İlçe Başkanı Abdullah Öğe’nin konuşması ile devam etti.

 

"DAVANIN NE ANLAMA GELDİĞİNİ GÖSTERDİLER"

 

3 yıldır 2 seçim, 1 referandum süreci geçirdiklerini belirten Öğe “15 Temmuz sürecini hep birlikte yaşadık. Kadınların özverisine ben 3 yıl boyunca şahit oldum. 3 yıldır kapı kapı dolaşıp liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın davasını hep birlikte anlattık” dedi. Çalışmalarından dolayı kadın kollarına teşekkür eden Öğe “Göreve geldiğim ilk günden beri kadın kollarımız ahlaki, manevi ve milli duruşlarıyla bu davanın ne anlama geldiğini gösterdiler. AK Parti’nin kadınlara ne kadar önem verdiğini Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan her fırsatta anlatıyor” dedi.

 

"ÇERKEZKÖY’Ü BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ"

 

Çerkezköy’den bayan bir milletvekilini Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne gönderdiklerini söyleyen Öğe “Çok çalışacağız, kapı kapı dolaşacağız davamızı anlatacağız. Biz kadınların sadece enerjisinden değil hayallerinden de yararlanacağız. Çerkezköy’ü onlarla birlikte yöneteceğiz” dedi. 2019’da seçimlerin yapılacağını anımsatan Öğe “Belediyede ve kadınların olması gereken her yerde olmaları için mücadele edeceğiz. Bir davamız var, reisimize sözümüz var. AK Parti bayrağını belediyeye birlikte dikeceğiz. Bu çalışmaları yaparken, birlik beraberliğimize dikkat ederek, aramıza fitne fesat sokmadan yolumuza bakacağız. Çerkezköy’de belediyeyi alacağız ve genel seçimler ile cumhurbaşkanlığı seçiminde çıkacak AK Parti oylarını reisimize hediye edeceğiz” diye konuştu.

 

"12-0’LA BU DAVAYI TESLİM ALACAĞIZ"

 

AK Parti Tekirdağ Milletvekili Metin Akgün de “AK Parti’nin 3 milletvekili olarak genel siyaseti Ankara’da yapıyoruz. Bölgemiz için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Kadınlar olmazsa biz asla olamayız. Bu kapıları açan sizlersiniz” dedi. Seçimlere bir yıllık süre olmasına rağmen şuanda bile yerel yönetimlere hazır olduklarını söyleyen Akgün “İnşallah 12-0’la bu davayı biz teslim alacağız. Tüm belediyeleri hizmet eden insanların eline bırakacağız” diye konuştu.

 

"HER ALANDA DAHA FAZLA GÖREV ALMAYA BAŞLADIK"

 

Programda AK Parti Tekirdağ Milletvekili Ayşe Doğan da konuşma yaptı. Kadınların ailede ve toplumda çok önemli değer taşları olduğunu dile getiren Doğan “1934 yılında Mustafa Kemal Atatürk kadınlara seçme hakkı verdi. 15 yıldır Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde kadınlar olarak her alanda daha fazla görev almaya başladık. Kadınların görevi çok. Annelerimiz bir yandan çocuklarını yetiştirirken bir yandan da bu meşakkatli yolda bizi yalnız bırakmıyorlar” dedi.

 

"TÜM KADINLAR SAHADAYDI"

 

15 Temmuz sürecinde de tüm kadınların sahada olduğunu kaydeden Doğan “Kadınlarımızın çalışmasıyla tüm kapılar açılacak. İnşallah kadınlarımızın çalışmasıyla hep birlikte hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi. Ayşe Doğan’ın ardından Milletvekili Mustafa Yel de konuşma yaptı. Kadın Kolları kongrelerinin düğün, şölen havasında geçtiğini söyleyen Yel “Kardeşlik duygularımızın bize neler kazandırdığının farkındayız. Siyasette en büyük destekçilerimiz kadınlarımız oldu. Recep Tayyip Erdoğan’a hem yerel seçimlerde, hem genel seçimlerde hem de cumhurbaşkanlığı seçimlerinde daha fazla destek olmalıyız. Bu sadece onun davası değil, daha doğmamış olan gelecekte bu bayrağı devralacak olan çocuklarımızın davası. Bu dava 2023’ün, 2071’in davası. Bu topraklarda kökleşmemiz, Anadolu ve Trakya topraklarının yurt olması için kadınlarımıza önemli görevler düşüyor. Böylesine dava bilincinde olduğunuz için inanıyorum ki yerel seçimlerde AK Parti bayrağını yeniden göndere çekeceğiz” dedi.

 

"KARDEŞİYLE KAVGA EDEN, DÜŞMANINI YENEMEZ"

 

TBMM’de 81 tane kadın milletvekilinin olduğunu, bunlardan birisinin de Tekirdağ Milletvekili Ayşe Doğan olduğunu söyleyen Yel  “Gerçek AK Partililer sosyal medya üzerinden birbiriyle yarışa girip birbirini eleştirmez. Bu, o kişilere de davamıza da bir şey kazandırmaz. Hesaplarınızı sosyal medya üzerinden görmeyin. Bir ay içinde il kongresi var. Kongremize Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan da katılacak” dedi. Kongrede konuşan İl Kadın Kolları Başkanı Nesibe Ünal da, güzel, mutlu, çağdaş bir ülke hayal ettiklerini, bunun çoğunu 16 yılda gerçekleştirdiklerini ifade ederek “Gün birlik günüdür. Kardeşiyle kavga eden, düşmanını yenemez. İlk önce birlik beraberliğimizin tesisi için çalışacağız” dedi.

 

"7 VEKİLİN 7’SİNE DE TALİBİZ"

 

Kongrede son konuşmayı Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Yüksel yaptı. Yüksel “Bir teşkilat, kadın kolları olmadan kazanacağını sanıyorsa büyük hüsran içindedir. Siz kadınların kalbine giremezseniz, kimseyi ikna edemezsiniz. Kadınlarımız olmazsa olmazımızdır” dedi. Yerel seçim startının verildiğini söyleyen Yüksel “Çerkezköy’de yüzde 49 oyumuz var. Bunu 60’lara nasıl çıkarırız, belediyeyi nasıl alırız bunun hesabını yapacağız” diye konuştu. 3 vekilin bu teşkilatlara yetmediğini dile getiren Yüksel “7 vekilin 7’sini de alacak AK Parti teşkilatı bu davayı seviyor. Hedeflerimiz büyük. 7 vekilin 7’sine de talibiz ve bunu alabilecek güce sahibiz” dedi. Trakya’nın umudunun Tekirdağ teşkilatları olduğunu söyleyen Yüksel “Bir ay içinde il kongremizi yapacağız. Recep Tayyip Erdoğan’a yakışır bir kongre yapacağımıza inanıyorum. 12-0’ı tersine çevirecek bir teşkilat olduğumuzu göstereceğimize inanıyorum” diye konuştu. Siyasetin sosyal medyadan yapılamayacağını söyleyen Yüksel “Siyaset insanları kazanma sanatıdır, insanları kaybetme sanatı değildir. Her kim 3 kuruşluk makam, mevki için teşkilatın zarar göreceğini bile bile bir şey yapıyorsa dava adamı değildir” diye konuştu.

 

İŞTE YENİ YÖNETİM

 

Konuşmaların ardından seçimlere geçildi. Tek liste ile yapılan seçimlerde Hilal Uzunhan ilçe kadın kolları başkanlığına seçildi. Uzunhan başkanlığındaki yönetimde Yurdanur Çatalbaş, Hülya Sarcan, Kadriye Özgür, Özen Çevik, Nurten Şahin, Fatma Özyıldırım, Buket Er, Emine Yavuz Çifçi, Sezen Çolakoğlu, Maral Aydın, Dürdane Torun, Emine Aydın, Fidan Çetinkol, Gülşen Uygun, Fatma Topal, Ayşe Çördük, Gamze Moroğlu, Canan Özcan, Sinem Demiray, Zeynep Sel, Ayten Turhan, Şerife Çiftçi, Sultan Gök, Emine Çeribaş yer aldı.

 

Haber / Gülveren ALTUNOĞLU

Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
  YAZARLAR
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
ANKET
SİZCE AK PARTİ ÇERKEZKÖY BELEDİYE BAŞKAN ADAYI AŞAĞIDAKİ İSİMLERDEN HANGİSİ OLMALI
ALİ DÖNMEZ
YILMAZ ERKILIÇ
GÖKSEL BOZDAĞ
SÜLEYMAN KOZUVA
AHMET YILDIZ
ORHAN ARAS
HANEFİ BELİNDİR
ALİ ERTEM
HASAN İŞCAN
NURAN YEŞİL
ABDULLAH ÖĞE
AK Parti’de kafalar karıştı
Acılı annenin acı sonu
Ormanda kafa ve vücut parçaları bulundu
Parkta intihar etti
Doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamadı
O cinayetin faili babası çıktı
Halk yetkililerden resmi açıklama bekliyor
4 gün sonra cesedi bulundu
Toplu ulaşıma zam
“OSB’de hiçbir atık dereye akamaz”
Masaj salonuna fuhuş operasyonu
Feci kazadan şans eseri kurtuldular
Samsunlu vatandaşlarla bir araya geldi
Marmara Haber Gazetecilik Ajans Ofset Marbaacılık Reklam Organizasyon San. ve Tic. Ltd. Şti
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 725 26 10 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
e-mail: haber@marmarahaber.com.tr

Künye    Reklam    Bize Ulaşın
sanalbasin.com yesidir